wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-18| GIS, Mapy, Firma

Niemieckim pociągiem po mapie Google'a

Dzięki umowie Google z Deutsche Bahn przy wyznaczaniu tras w serwisie mapowym tej amerykańskiej korporacji od teraz uwzględniane będą połączenia niemieckich kolei.


Niemieckim pociągiem po mapie Google'a <br />
fot. JK
fot. JK
Jak wyjaśnia Birgit Bohle z DB, krok ten ma przede wszystkim wpłynąć na zwiększenie liczby podróżnych, szczególnie tych pochodzących z zagranicy. Będą oni bowiem mogli łatwo porównać czas przejazdu np. pomiędzy autostradą, a szybkim pociągiem. Serwis pomoże także podróżnym dostać się na dworzec. Dzięki porozumieniu na Google Maps znajdą się ponadto linki do internetowego systemu zakupu biletów.

Negocjacje na temat bezpłatnego udostępnienia rozkładów Deutsche Bahn firmie Google trwały aż dwa lata. Jak na konferencji prasowej podkreślały obie firmy, każda z nich odczuje z tego tytułu wymierne korzyści.

Dziennik Süddeutsche Zeitung wskazuje jednak na kilka wad tego porozumienia. Po pierwsze, mechanizm nadal nie będzie uwzględniać pociągów lokalnych przewoźników oraz połączeń autobusowych. Po drugie, za mapach Google’a zabraknie informacji o opóźnieniach, którymi dysponuje DB. Po trzecie, dziennikarze dziwią się, że kolejarze udostępnili rozkłady tylko Google’owi, a nie chcą tego uczynić w stosunku np. do otwartego projektu OpenStreetMap.

Źródło: ?SZ?, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS