Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-08| GNSS, Mapy, Software

Pociąg w smartfonie

Firma TK Telekom (część grupy PKP) uruchomiła usługę Bilkom – prostą w obsłudze aplikację na telefony, umożliwiającą planowanie podróży pociągami. System wykorzystuje technologię GPS, współpracuje z mapami i jest wyposażony w wiele użytecznych funkcji.


Pociąg w smartfonie

To jedyna oficjalna aplikacja mobilna zawierająca informacje dostępne w Systemie Planowania Podróży www.rozklad-pkp.pl. Jest dostępna w czterech językach, co ułatwi zagranicznym kibicom dotarcie na mecze EURO 2012.

Bilkom dostarcza aktualne informacje na temat połączeń kolejowych. Umożliwia zaplanowanie podróży między dowolnymi miejscami w Polsce. Prócz połączeń kolejowych Bilkom uwzględnia także czas potrzebny na dotarcie na dworzec, biorą pod uwagę sposób poruszania się (pieszo, rowerem, samochodem) i preferencje użytkownika.

Aplikacja wykorzystuje system GPS i mapy do wizualizacji połączeń. Dzięki temu nie ma potrzeby wprowadzania danych lokalizacyjnych, a Bilkom wskaże nie tylko najbliższą stację kolejową, ale także np. pobliskie hotele, restauracje i apteki. W zależności od systemu operacyjnego smartfona, aplikacja wyposażona jest w wiele użytecznych funkcji, jak możliwość tworzenia skrótów na pulpicie telefonu dla ulubionych połączeń (np. przejazd do pracy/szkoły), sprawdzanie rozkładu jednym przyciskiem, możliwość dodania połączenia kolejowego do kalendarza telefonu czy zapisywanie i kategoryzacja ulubionych połączeń Aplikacje zostały maksymalnie dostosowane do poszczególnych platform mobilnych, a co a tym idzie w każdej wersji znajdują się inne narzędzia.

System wkrótce zostanie uzupełniony o moduł udostępniania bieżących informacji o opóźnieniach pociągów – w takich wypadkach podpowie, jak najlepiej zmodyfikować plan podróży.

Aplikacja będzie cały czas rozwijana i uzupełniana o dodatkowe dane i funkcje. Trwają też prace z operatorami kolejowymi w zakresie uruchomienia usługi umożliwiającej kupowanie biletów kolejowych przez telefon komórkowy.

Pobieranie i korzystanie z Bilkom jest darmowe. Bilkom jest dostępny w czterech wersjach systemowych (Android, Windows Phone 7 oraz iOS), z których każda działa w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Aplikacja została opracowane we współpracy z firmą HaCon.

Źródło: TK Telekom


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS