wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-21| Mapy, Teledetekcja, Firma

Kolej na kolej w Street View

Firma Google wykonywała już zdjęcia panoramiczne z pokładu samochodu, roweru czy skutera śnieżnego – teraz przyszedł czas na pociąg, na początek w szwajcarskich Alpach.


Kolej na kolej w Street View
Kolej Retycka (Rhätische Bahn) to jedna z najbardziej widokowych sieci linii kolejowych na świecie. Jej budowę rozpoczęto jeszcze w XIX wieku. Na niektórych trasach jej pociągi wjeżdżają na blisko 2000 metrów n.p.m., jadąc po wysokich wiaduktach i przez długie tunele. W 2008 roku linię tę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jako że Google w ramach usługi Street View stara się obrazować najciekawsze atrakcje turystyczne świata, postanowił zmierzyć się także z Koleją Retycką. Przy użyciu trójkołowca (wyposażonego w aparaty i skanery) umieszczonego na pierwszym wagonie sfotografowano już trasę Albula-Bernina. Zdjęcia z tego przejazdu już wkrótce mają być dostępne w Google Maps. Na razie Google nie podaje, czy obfotografuje także inne linie kolejowe.

Źródło: blog Google, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kolej transsyberyjska Już jeden taki projekt został zrealizowany, dla całej długości kolei transsyberyjskiej: http://www.google.ru/intl/ru/landing/transsib/en.h tml Polecam, niezła sprawa.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS