Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Pomiar RTK z tabletem Tesla

Zaprezentowany w zeszłym roku tablet Topcon Tesla został wzbogacony o możliwość prowadzenia pomiarów w technologii RTK.


Pomiar RTK z tabletem Tesla
Jest to możliwe dzięki wbudowaniu w urządzenie odbiornika GPS+GLONASS. By poprawić jakość pomiarów, do instrumentu można dodatkowo dołączyć lekką zewnętrzną antenę PG-S1 pracującą w opatentowanej technologii Fence, która odpowiedzialna jest m.in. za eliminowanie efektu wielodrożności. W zależności od wersji tablet może mierzyć z dokładnością metrową, submetrową, decymetrową lub centymetrową, a upgrade do lepszego rozwiązania wymaga jedynie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

Poza tym Topcon Tesla RTK oferuje wszystkie zalety swojego starszego brata, a więc m.in.:
• duży ekran o przekątnej 5,7 cala,
• odporność na upadki z 1,2 m oraz pył i wilgoć zgodnie z normą IP67,
• procesor 806 MHz,
• cyfrowy aparat fotograficzny 3,2 Mpx,
• modemy 3.5 G, Wi-Fi oraz Bluetooth,
• system operacyjny Microsoft Windows Embedded Handheld® 6.5 umożliwiający korzystanie z dodatkowych aplikacji, takich jak Esri ArcPad lub Topcon eGIS.

W ofercie polskiego dystrybutora rozwiązań pomiarowych Topcona, firmy TPI, tablet Tesla RTK pojawi się w październiku br.

Źródło: TPS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS