Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-07| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

80 lat Topcona

1 września firma Topcon Corporation z siedzibą w Tokio obchodziła swoje 80-lecie.


80 lat Topcona

Spółkę założono w 1932 roku. Początkowo zajmowała się wytwarzaniem instrumentów pomiarowych, okularów oraz aparatów fotograficznych. W 1947 r. weszła na rynek urządzeń dla medycyny oka. Dwa lata później jej akcje zaczęły być notowane na giełdach w Tokio i Osace, a w 1960 r. została włączona do Toshiba Corporation.

Na początku lat 70. Topcon rozpoczął ekspansję na międzynarodowe rynki, na początek zakładając swoje oddziały w Europie (Topcon Europe) oraz Stanach Zjednoczonych (Topcon Instrument Corporation of America), a później w Azji – m.in. w Hong Kongu i Singapurze. W 1989 r. przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Topcon Corporation. W 2000 roku Topcon nabył firmę JPS i zaczął wytwarzać odbiorniki GPS oraz produkty z nimi związane. W kolejnych pięciu latach korporacja przejęła m.in. australijską spółkę KEE (zajmującą się precyzyjnym rolnictwem) oraz japońską Sokkię (producenta instrumentów geodezyjnych).

W ostatnich latach spółka postawiła m.in. na ekspansję w Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a poprzez założenie Topcon Medical Laser Systems weszła także na rynek produktów laserowych dla medycyny.

Aktualnie spółka posiada centra technologiczne w Japonii, Stanach Zjednoczonych (w Ohio i Kalifornii), Włoszech, Australii oraz Rosji.

Źródło: TPS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS