wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-07| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

80 lat Topcona

1 września firma Topcon Corporation z siedzibą w Tokio obchodziła swoje 80-lecie.


80 lat Topcona

Spółkę założono w 1932 roku. Początkowo zajmowała się wytwarzaniem instrumentów pomiarowych, okularów oraz aparatów fotograficznych. W 1947 r. weszła na rynek urządzeń dla medycyny oka. Dwa lata później jej akcje zaczęły być notowane na giełdach w Tokio i Osace, a w 1960 r. została włączona do Toshiba Corporation.

Na początku lat 70. Topcon rozpoczął ekspansję na międzynarodowe rynki, na początek zakładając swoje oddziały w Europie (Topcon Europe) oraz Stanach Zjednoczonych (Topcon Instrument Corporation of America), a później w Azji – m.in. w Hong Kongu i Singapurze. W 1989 r. przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Topcon Corporation. W 2000 roku Topcon nabył firmę JPS i zaczął wytwarzać odbiorniki GPS oraz produkty z nimi związane. W kolejnych pięciu latach korporacja przejęła m.in. australijską spółkę KEE (zajmującą się precyzyjnym rolnictwem) oraz japońską Sokkię (producenta instrumentów geodezyjnych).

W ostatnich latach spółka postawiła m.in. na ekspansję w Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a poprzez założenie Topcon Medical Laser Systems weszła także na rynek produktów laserowych dla medycyny.

Aktualnie spółka posiada centra technologiczne w Japonii, Stanach Zjednoczonych (w Ohio i Kalifornii), Włoszech, Australii oraz Rosji.

Źródło: TPS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulacje gratulacje
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS