Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-23| GNSS, GIS, Firma

Nie będzie konsolidacji rynku GPS i GIS

Zapowiadane wiosną tego roku połączenie spółek Imagis, SmartGPS, Navigo i Lark jednak nie doszło do skutku.


Nie będzie konsolidacji rynku GPS i GIS
Działalność tych podmiotów miała zostać zintegrowana dzięki przejęciu udziałów PC Guard (do którego należą Imagis i SmartGPS) przez MNI (właściciela Navigo i Lark). Umowę ramową w tej sprawie podpisano w połowie maja br.

Jak jednak informuje portal Parkiet.com, transakcja nie doszła do skutku, a umowa została rozwiązana. Potem padła jeszcze propozycja, by to Imagis lub PC Guard przejęły Lark oraz Navigo, ale pomysł ostatecznie upadł i MNI oraz PC Guard nie prowadzą już rozmów nad konsolidacją rynku GIS i GPS. W rozmownie z portalem Parkiet.com prezes MNI Andrzej Piechocki nie wyklucza jednak powrotu do negocjacji.

Źródło: Parkiet.com


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS