Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-23| GNSS, GIS, Mapy, Firma

Powstał nowy lider geoinformatyki?

Jak zapowiada grupa MNI, po przejęciu kontrolnego pakietu PC Guard SA zyska ona pozycję lidera w segmencie systemów nawigacji GPS, map cyfrowych oraz systemów informacji geograficznej.


Powstał nowy lider geoinformatyki?

Umowę o przejęciu PC Guard grupa MNI podpisała z funduszem Calatrava Capital 16 maja. Wartość pakietu kontrolnego wynosi 17 mln zł, a transakcja ma zostać sfinalizowana do końca lipca br.

PC Guard jest właścicielem m.in.: spółek Imagis SA i Smart Elektronik. Pierwsza jest dystrybutorem cyfrowych map (z których korzystają np. TomTom i Zumi), aplikacji nawigacyjnej MapaMap oraz oprogramowania geoprzestrzennego MapInfo. Specjalizuje się ponadto w geomarketingu, czyli przestrzennych analizach biznesowych. Smart Elektronik jest z kolei producentem urządzeń do nawigacji samochodowej marki SmartGPS.

Do grupy MNI należy natomiast spółka Navigo, dawniej część Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera (PPWK). Firma jest dostawcą cyfrowych map i danych przestrzennych. Z jej baz korzystają m.in. Panorama Firm oraz Google. Częścią grupy MNI jest także Lark Europe – trzeci co do wielkości dostawca urządzeń do nawigacji satelitarnej w Polsce (dotychczas sprzedał ich milion sztuk).

Spółki rozpoczęły już ścisłą współpracę na poziomie operacyjnym. Dzięki wzajemnej wymianie technologii oraz danych przestrzennych pomiędzy Navigo i Imagis na rynku wkrótce pojawi się najdokładniejsza i najbardziej aktualna cyfrowa mapa Polski – zapowiadają władze MNI. Współpraca ma także objąć spółki Lark Europe i SmartGPS, które razem mają 35% udziałów w rynku urządzeń do nawigacji satelitarnej.

Źródło: MNI, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS