Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-15| GIS, Mapy, Firma

Szykuje się fuzja na rynku cyfrowych map?

Zajmujące się nawigacją samochodową i cyfrowymi mapami spółki Lark Europe, Navigo i Imagis już wkrótce mogą zostać połączone – informuje portal Parkiet.com.


Szykuje się fuzja na rynku cyfrowych map?

Jak wyjaśnia serwis, fundusz Calatrava Capital od pewnego czasu szuka nabywcy spółki PC Guard, do której należy warszawski Imagis – dostawca map cyfrowych, aplikacji dla nawigacji samochodowych oraz dystrybutor oprogramowania MapInfo. Ostatnio do rady nadzorczej PC Guard weszły osoby związane z firmą MNI. To zaś ma potwierdzać informacje Parkietu, wg których MNI chce połączyć Imagis ze swoimi spółkami zależnymi – Navigo (dostawca map cyfrowych i urządzeń nawigacyjnych, dawniej część PPWK SA) oraz Lark Europe (producenta urządzeń nawigacyjnych).

Według kwietniowych zapowiedzi funduszu CC, sprzedaż PC Guard ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Parkiet.com, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS