Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-13| GNSS, GIS, Firma

Imagis trafi na giełdę

Dystrybutor cyfrowych map Polski oraz oprogramowania MapInfo, warszawska firma Imagis, już w I kwartale 2012 roku ma trafić na rynek NewConnect – poinformował Parkiet.com.


Imagis trafi na giełdę  <br />
fot. JK
fot. JK

Obecnie jedynym udziałowcem Imagisu jest poznańska spółka PC Guard, która za 48 mln zł kupiła ją od Calatrava Capital. Jak zapowiada prezes PC Guard Dariusz Grześkowiak, kierowana przez niego firma nie chce pozbywać się kontroli nad Imagisem – upubliczni bowiem nie więcej niż kilkanaście procent akcji. Ma to przynieść jej kilka milionów złotych.

Grześkowiak zdradza także, jak Imagis zamierza dalej walczyć o rynek. Firma stara się m.in., by jej mapy były instalowane w telefonach polskich operatorów sieci komórkowych. Imagis prowadzi także negocjacje ws. sprzedaży odbiorników GPS w kolejnych sieciach handlu detalicznego.

Jak informuje Parkiet.com, Imagis przez 9 miesięcy br. zarobił 1,5 mln zł, a zysk za cały rok 2011 ma wynieść 4,5 mln zł.

Źródło: Parkiet, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS