Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-17| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Jeszcze więcej Landsata w ArcGIS

By ułatwić pracę osób badających zmiany pokrycia terenu, firma Esri udoskonaliła swoje usługi dostępu do zdjęć satelitarnych z konstelacji satelitów teledetekcyjnych Landsat.


Jeszcze więcej Landsata w ArcGIS <br />
Dane GLS-2010 dla KWB w Bełchatowie
Dane GLS-2010 dla KWB w Bełchatowie
Do zasobów Esri dodano właśnie zdjęcia zebrane w ramach projektu Global Land Survey 2010 (GLS), a także poprawiono jakość wcześniej udostępnionych obrazów z wykorzystaniem korekcji radiometrycznej i rozciągania histogramu. Łącznie firma udostępniła 10 nowych serwisów, które oferują m.in.:
• dostęp z jednego poziomu do 26 różnych typów danych Landsat,
• transformację tasseled cap,
• panchromatyczne obrazy w rozdzielczości 15 metrów,
• zdjęcia z cieniowaniem rzeźby oraz inne produkty do atrakcyjniejszej wizualizacji danych.

W ramach aktualizacji firma Esri poprawiła ponadto funkcjonowanie witryny Landsat ChangeMatters – prostego narzędzia sieciowego do przeglądania zmian pokrycia terenu na obrazach Landsat. Udoskonalenia objęły także oprogramowanie ArcGIS for Desktop, którego najnowszą wersję 10.1 wzbogacono o nowe, prostsze procesy robocze do przetwarzania tych zobrazowań.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS