Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-24| Teledetekcja

Landsat: top 5 na 40. rocznicę

Spośród 120 zdjęć satelitarnych nominowanych do konkursu „Earth as Art” wybranych z 5 milionów obrazów z konstelacji Landsat wykonanych w ciągu ostatnich czterech dekad 14 tysięcy internautów wskazało 5 najpiękniejszych.


Landsat: top 5 na 40. rocznicę <br />
NASA's Goddard Space Flight Center/USGS
NASA's Goddard Space Flight Center/USGS
Zwycięski obraz prezentuje wybrzeże szwedzkiej wyspy Gotland na Morzu Bałtyckim. Jak opisuje to zdjęcie NASA, ze względu na układ prądów morskich oraz wykwit fitoplanktonu przypomina ono „Gwiaździstą noc” Vincenta Van Gogha.

Na kolejnych miejscach uplasowały się obrazy:
2) delty rzeki Jukon na Alasce,
3) rolniczy krajobraz stanu Tennessee,
4) Erg Iguidi w Mauretanii,
5) jezioro Eyre w Australii.

Konkurs „Earth as Art” zorganizowały amerykańska agencja kosmiczna NASA oraz Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS) z okazji 40-lecia ciągłej obserwacji Ziemi przez konstelację satelitów teledetekcyjnych Landsat.

Zobacz zwycięskie zdjęcia

Źródło: NASA, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS