Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-13| Teledetekcja

Wybierz najpiękniejsze dzieło Landsatów

Z okazji 40. rocznicy wystrzelenia pierwszego satelity obserwacyjnego serii Landsat Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS) oraz NASA ogłosiły głosowanie na najpiękniejsze zdjęcie Ziemi wykonane przez tę konstelację.


Wybierz najpiękniejsze dzieło Landsatów

Internauci mają do wyboru aż 120 zdjęć. Spośród nich każdy z uczestników zabawy może wybrać maksymalnie 5 obrazów. Głosowanie kończy się 6 lipca.

W ramach misji Landsat od 1972 roku Amerykanie wystrzelili już siedem satelitów obserwacyjnych, z czego jeden (z numerem szóstym) nie osiągnął orbity. Obecnie działają aparaty z numerami 5 i 7, choć ten pierwszy w ograniczonym zakresie. NASA i USGS zapowiadają, że na początku przyszłego roku dołączy do nich Landsat-8.

Strona plebiscytu

Źródło: USGS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS