Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-09| Geodezja, GIS, Software

By osnowy były zgodne z rozporządzeniem

16 lipca firma Geobid rozpocznie sprzedaż nowej wersji programu Bank Osnów, zgodnej z rozporządzeniem ministra administracji i cyfryzacji w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.


By osnowy były zgodne z rozporządzeniem  <br />
fot. JK
fot. JK

W związku z tymi przepisami wprowadzono wiele nowych pól oraz dodano mechanizm umożliwiający przejście na zmienioną numerację punktów osnowy dla sekcji układu 2000 i 1992. System zachowuje jednak stary numer punktu, dzięki czemu nie trzeba tworzyć od podstaw nowych opisów topograficznych.

Do programu został ponadto dodany wygodny monitor zapytań SQL wraz z możliwością zachowywania przygotowanych zapytań do późniejszego wykorzystania, także przez osoby mniej doświadczone. Nowością jest również archiwizacja danych podstawowych punktów osnowy geodezyjnej. Zmieniono także bazę danych – obecnie program przechowuje dane w bazie SQL FireBird. Podobnie jak w poprzedniej wersji, program współpracuje z programem EwMapa, umożliwiając wyświetlanie punktów osnowy na mapie oraz pozyskiwanie informacji o wskazanym punkcie.

Cena aktualizacji z wersji 1 lub 2 do 3 wynosi 1490 zł netto. Zakup programu kosztuje 2900 zł netto. Licencja jest wielostanowiskowa, bezterminowa i bez opłat okresowych.

Bank Osnów jest pierwszym programem firmy Geobid dostosowanym do nowych rozporządzeń do ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem kolejnych programów.

Źródło: Geobid


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS