Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-27| Geodezja, Edukacja, Instytucje

CODGiK będzie szkolić z osnów

Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej planuje zorganizować jednodniowe szkolenia dotyczące osnów geodezyjnych przeznaczone przede wszystkim dla przedstawicieli służby geodezyjnej szczebla powiatowego.


CODGiK będzie szkolić z osnów <br />
fot. JK
fot. JK

W ramach 8-godzinnego szkolenia proponowane są prezentacje z zakresu:
• państwowego systemu odniesień przestrzennych (podstawowe pojęcia, układy odniesienia, układy współrzędnych prostokątnych płaskich, układy wysokościowe),
• osnowy poziomej (stan aktualny, wyrównania osnowy w ujęciu historycznym, założenia nowego rozporządzenia o osnowach, problemy z utrzymaniem i modernizacją),
• osnowy wysokościowej (układy wysokości na obszarze Polski, charakterystyka podstawowej osnowy wysokościowej 2 klasy),
• centralnej bazy osnów geodezyjnych (informacje ogólne, zawartość bazy, trudności z dostępem do danych, zmiany dotyczące danych Państwowego Rejestru Osnów),
• archiwum CODGiK w zakresie osnów geodezyjnych (rodzaje materiałów archiwalnych).

W ramach szkolenia przewidziano też dyskusję i omawianie indywidualnych problemów uczestników oraz propozycje ich rozwiązania. Terminy szkoleń do uzgodnienia.

Źródło: CODGiK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS