Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-21| GNSS, Firma, Software

Która nawigacja wypadła najlepiej?

4 etapy, 5 aut, 87 godzin jazdy, 6 tys. kilometrów – tak redakcja miesięcznika Auto Moto testowała pięć nawigacji omijających korki: AutoMapę, Garmina, Mio, NaviExpert i TomToma.


Która nawigacja wypadła najlepiej? <br />
fot. NaviExpert i TomTom
fot. NaviExpert i TomTom

Programy były testowane na czterech odcinkach: Warszawa-Gdańsk, Gdańsk-Poznań, Poznań-Wrocław, Wrocław-Warszawa. Jedynym kryterium był łączny czas przejazdu wszystkich czterech etapów. Istotne były zatem przede wszystkim aktualność map oraz wykorzystanie napływających na bieżąco informacji o zmieniających się warunkach drogowych. Uczestnicy testu nie mogli łamać przepisów i musieli stosować się dokładnie do instrukcji przekazywanych przez poszczególne nawigacje.

Miejsce

Aplikacja

Łączny czas przejazdu wszystkich odcinków

Strata do lidera

1.

NaviExpert

16 h 37 min

2.

TomTom

17 h 19 min

42 min

3.

Garmin

17 h 41 min

1 h 4 min

4.

Mio

17 h 42 min

1 h 5 min

5.

AutoMapa

18 h 8 min

1 h 31 min

Źródło: NaviExpert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS