Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-14| GNSS, Mapy, Firma

NaviExpert: Euro wygrało z podróżami

Przed telewizorem, w strefie kibica, na działce za miastem ze znajomymi – takie sposoby spędzania przez warszawiaków czerwcowego długiego weekendu zdecydowanie wygrały z wyjazdami. Badanie najpopularniejszych kierunków wyjazdowych wśród warszawiaków przeprowadziła firma NaviExpert.


NaviExpert: Euro wygrało z podróżami

Zestawiając dane za ostatni weekend z tymi z weekendu majowego, wniosek nasuwa się jeden: warszawiacy wybrali odpoczynek w swoim mieście i w najbliższej okolicy, raczej rezygnując z dalszych podróży. Podczas ostatniego weekendu wytyczyli o połowę mniej tras, których punkty startowe zaczynały się w Warszawie niż podczas weekendu majowego.

Największa liczba wyznaczonych tras ogranicza się do Warszawy i najbliższej okolicy (w promieniu do 50 km). Zdaniem analityków wiele osób podczas długiego weekendu zamiast podróży wybrało spotkania rodzinne i kibicowanie – jeśli nie na stadionach i w strefach kibica – to przed telewizorem.

Jak wynika z raportu NaviExpert, stosunkowo duża grupa weekendowych urlopowiczów zdecydowała się na wyjazd w góry. Aż 18 proc. spośród dalszych tras prowadziła właśnie na południe kraju. Popularnością cieszyły się Tatry i Zakopane, Góry Świętokrzyskie oraz Beskid Śląski. Aż 10 proc. osób, które zdecydowały się na dalsze podróże, zaplanowało wyjazd do województwa lubelskiego. Celem 8 proc. warszawiaków był Poznań, a 6 proc. Gdańsk, co można łączyć z prowadzonymi tam rozgrywkami. Zaledwie 7 proc. urlopowiczów wyznaczyło trasy wiodące z Warszawy na Mazury, co w porównaniu z majówką oznacza spory spadek (wówczas Krainę Wielkich Jezior wybrało 16 proc. warszawiaków).

Informacje do tego badania były zbierane w okresie od 6 do 10 czerwca na podstawie anonimowych danych o typach i liczbie tras wyznaczanych z Warszawy przez użytkowników nawigacji NaviExpert. Zarówno podczas weekendu majowego, jak i czerwcowego większość spośród dalszych tras (więcej niż 50 km od centrum Warszawy) była wytyczana w pierwszych dniach weekendu.

Źródło: NaviExpert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS