Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-06| GNSS, Mapy

Która nawigacja online jest najlepsza?

Polscy kierowcy mają już spory wybór aplikacji nawigacyjnych na smartfony. Różnią się m.in. oferowanymi danymi, narzędziami oraz ceną.


Która nawigacja online jest najlepsza?

Aby szybko dotrzeć do celu, nie trzeba już kupować i instalować w samochodzie dedykowanego, często drogiego urządzenia. Wystarczy pobrać aplikację na telefon. Co ważne, takie rozwiązanie może być zupełnie darmowe.

Za lidera krajowego rynku nawigacji samochodowych uważano dotąd aplikację NaviExpert. Niedawno pojawiły się jednak ciekawe alternatywy w postaci Google Nawigacji i Nawigacji Yanosik. Wyróżniają się nie tylko wprowadzaniem nowych funkcjonalności, ale także tym, że są bezpłatne.

Możliwości mobilnych nawigacji samochodowych wykraczają dziś poza wytyczanie dogodnych tras przejazdu. Dzięki połączeniu z internetem aplikacje informują o aktualnej sytuacji drogowej i dostosowują do niej proponowane trasy. Mogą też ostrzegać przed zagrożeniami, takimi jak fotoradary, kontrole drogowe czy wypadki, oraz sugerować zmianę trasy, jeśli podczas jazdy zmieni się sytuacja na drogach – na przykład powstanie korek. I tak, NaviExpert posiada dość dobrą jakość map, Yanosik dysponuje aktualnymi danymi drogowymi, co pozwala ostrzec przed nieprzewidywalnymi sytuacjami, jak kontrole policji, a Navatar posiada bazę fotoradarów stacjonarnych.

Źródło: Creandi, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS