Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-14| GIS, Firma, Software, Imprezy

Tłoczno na konferencji Globemy

Premiery produktów GIS-owych, warsztaty i referaty zgromadziły na 14. konferencji „Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne” (Stare Jabłonki pod Olsztynem, 30-31 maja) ponad 200 uczestników z 5 krajów.


Tłoczno na konferencji Globemy

Spotkanie było skierowane do branży telekomunikacyjnej i energetycznej oraz przedsiębiorstw sieciowych i geodezyjnych. W czasie konferencji odbyły się prezentacje „na żywo” trzech nowych (lub niedawno wprowadzonych) produktów w ofercie Globemy: FFA – systemu do zarządzania pracami i pracownikami w terenie, FME – do transformacji i zarządzania danymi przestrzennymi oraz ELGrid – systemu klasy SmartGrid do zarządzania energetyką rozproszoną. Sesje warsztatowe dotyczyły także: wsparcia projektowania i utrzymania sieci FTTx; EC.GIS, czyli zarządzania sieciami ciepłowniczymi oraz Google Maps4Business i Google Maps Engine. Ponad połowa referatów na konferencji wygłoszona była przez użytkowników oprogramowania Globemy, zarówno z Polski, jak i zagranicy (m.in. Netia, Emitel, Exatel, Dalkia, MPEC Kraków, TeliaSonera Denmark).

Szczególne zainteresowanie wzbudziła premiera na polskim rynku produktów Google Earth dla biznesu, zwłaszcza najnowsze rozwiązanie Google Map Maker, a także prezentacja dr Bartosza Wojszczyka z GE Energy na temat zastosowania rozwiązań SmartGrid w USA. Duże wrażenie na uczestnikach konferencji wywarły także konkretne przykłady oszczędności operacyjnych, jakie niesie ze sobą użytkowanie systemu Field Force Automation (FFA).

Na konferencji ogłoszono partnerstwo Globemy z Google w zakresie tworzenia, dostawy i integracji rozwiązań geoprzestrzennych dla biznesu. Współpraca ze światowym liderem innowacji z pewnością przyczyni się do rozwoju tej polskiej firmy. W konferencji aktywnie uczestniczyli także pozostali partnerzy: Motorola, Astor Consulting, Aplikom, Procesy Inwestycyjne i GE Energy, którzy prezentowali swoje produkty i rozwiązania podczas sesji tematycznych. Ponadto na towarzyszącej konferencji wystawie wszyscy zainteresowani pod okiem ekspertów Globemy mieli okazję obejrzeć w działaniu większość aplikacji i rozwiązań firmy.
Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: Globema


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS