Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-12| Teledetekcja

Będą skanować Auschwitz

Fundacja Auschwitz-Birkenau przekaże w latach 2012-13 ponad 5,5 mln zł na konserwację obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Środki te mają zostać przeznaczone m.in. na skanowanie laserowe obiektu.


Będą skanować Auschwitz <br />
fot. Wikipedia/Grippenn (CC by SA)
fot. Wikipedia/Grippenn (CC by SA)

Pomiary te będą niezbędne do dokładnej dokumentacji stanu zachowania obiektu. To jest zaś niezbędne do rozpoczęcia szeroko zakrojonych prac konserwatorskich. Jak szacuje kierownictwo Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, czas potrzebny na zabezpieczenie wszystkich obiektów może wynieść nawet 15 lat.

Fundacja Auschwitz-Birkenau powstała w 2009 roku. Jej celem jest zgromadzenie około 120 mln euro. Odsetki od tej kwoty (kilka milionów zł rocznie) mają trafiać do Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Źródło: Wprost


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS