Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-06-01 | GIS, Firma, Software, Ludzie

Warto coś robić

Mówi Robert Widz, prezes Intergraph Polska Sp. z o.o. oraz EMEA Geospatial Executive Director w firmie Intergraph Corporation.


Ilustracja: Warto coś robić <br />
fot. KPK
fot. KPK

KATARZYNA PAKUŁA-KWIECIŃSKA: Gratulacje z okazji objęcia od 1 stycznia br. nowej funkcji, którą chyba dość trudno będzie nazwać po polsku…
ROBERT WIDZ:
Jestem dyrektorem zarządzającym działu Geospatial firmy Intergraph odpowiadającym za region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Łączę ofertę oprogramowania geoprzestrzennego z rynkami, na których można je sprzedawać. Rozwiązania GIS-owe są generyczne [standardowe, typowe – red.] i mogą mieć zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach: od bankowości i ubezpieczeń po transport i górnictwo. Pole manewru jest więc ogromne. Każdy, kto korzysta z map, jest potencjalnym nabywcą rozwiązań GIS-owych.

Tylko trzeba wiedzieć, jak mu to sprzedać.
Jeśli wchodzimy w procesy biznesowe konkretnego klienta, to już jest inna bajka, bo musimy je poznać. Należy stworzyć rozwiązania, które nie tylko pozwalają mapę wyświetlić, powiększyć czy pomniejszyć, ale także wydać decyzję, zgromadzić dane czy wygenerować raport. Można to oczywiście zrobić standardowymi narzędziami, ale lepiej zbudować dedykowany system.

I to jest pole do popisu dla działu Geospatial?
Naszym zadaniem jest przygotowanie produktów dobrych i na tyle uniwersalnych, żeby koszt dostosowania czy wytworzenia aplikacji dedykowanej był jak najniższy. A takie dedykowane aplikacje mogą być tworzone zarówno przez nas – biura Intergraphu w poszczególnych krajach, jak i partnerów biznesowych.

O planach grupy Hexagon, projektach Intergraphu w Europie i Polsce oraz współpracy z klientami będzie można przeczytać w pełnej wersji wywiadu opublikowanej w czerwcowym numerze miesięcznika GEODETA.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

do fanki To nie jest konkurs piękności a gadane ten Pan miał zawsze (reklama i szkolenia firmy to my najlepsi a reszta daleko za nami) tylko co z tego wynika???
  
 2 
Geodeta czy geometra @ GEODETA Człowieku, może jak piszesz to sprawdź sobie jak powinieneś to robić, albo wróć do szkoły. "Bo dojrze" miało znaczyć "Bo (nie) dość że" czy "Bodajże". Czy Twoje faktury tytułujesz słowem "Faftóra Wat"? I jeszcze piszczy, że zarabia tyle co zbrojarz. Ech, inżyniery pożal się ... Pozdrawiam piszących po polsku.
    1 
Lata mijają a z Roberta Widza jak zwykle przystojniak. Czas stanął dla niego w miejscu. A na dodatek w tym przypadku good-looking idzie w parze z inteligencją.
    4 
 1 
a kto ma to zrobić? Przykłady i polityka idą z góry i od największych.
  
COŚ Prośba do geodetów - zróbcie ,, coś '' zeby ten zawód nie zszeedł na psy !!!! Bo dojrze ze pracujemy w tej chwili na równi z zbrojarzami ( gdzie tam nawet gorzej - bo dobry zbrojarz się ceni a geodeta wezmie prace za kazde pieniądze byle by mial koszty ) to do tego ceny za usługi sa na poziomie ubóstwa !!!!
    1 
 5 
Coś Zależy czym jest to "coś" co warto robić. Czy jest to robienie dobrego produktu, wartego ceny na fakturze, a może podpięcie się pod intratne zlecenie i dojenie bogatego klienta. Być może bardziej warto robić to drugie...
    1 
 3 
temat A ja uważem że nie warto i ściema jedna wielka. Pic na wodę kapitalistyczna brednia. Kit za dyche. Rynek nie znosi próżni, także w tytule.
    3 
 1 
prawda A może dopracować program Kataster OnLine (KOL), który jest budowany od tylu lat i pudło.
    2 
 5 
prawda Standardowe oprogramowanie fachowiec dane = szybko uzyskana informacja w rozsądnym czasie w nie porażających dla klienta kosztach. Oprogramowanie dedykowane wdrożenie szkolenia = koszmarny koszt budowy długi czas realizacji nie bardzo wiadomy efekt bo to co się projektuje i wykonuje nie zawsze jest ze sobą zbieżne a już warunki na końcu kontraktu różnią się często diametralnie od tych na początku. Drodzy klienci - wybór należy do Was :):)
    2 
 10 



zobacz też:

Tu są inne perspektywy

Rozmowa z Tadeuszem Pankiem, dyrektorem Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu...

Teodolitem i piórem

Rozmowa z Wojciechem Albińskim, geodetą, który 40 lat spędził w Afryce, a od dziesięciu pisze opowiadania.


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Mikołaj Kopernik zmarł 24 maja 1543 r. we Fromborku, a przyczną śmierci był wylew krwi do mózgu i paraliż prawej strony ciała?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Mikołaj Kopernik (1473-1543)

Mikołaj  Kopernik  (1473-1543)
Urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu, jego ojciec - Mikołaj był krakowskim kupcem, matka z domu Watzenrode - córką ławnika miejskiego w Toruniu. Po śmierci ojca (1483 r.) rodziną zaopiekował się wuj Kopernika, kanonik włocławski Łukasz...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1202
Leonardo z Pizy, Fibonacci (1170-1250), włoski matematyk, pisze "Liber abaci" - księgę, w której zajmuje się problemami arytmetyki i algebry oraz stosuje ciąg liczb, znany jako ciąg Fibonacciego. Napisał także "Practica Geometriae" o zastosowaniu...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama