Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-05-07| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Tu są inne perspektywy

Rozmowa z Tadeuszem Pankiem, dyrektorem Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu, gospodarza XXXIV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.


Tu są inne perspektywy <br />
fot. AW
fot. AW

ANNA WARDZIAK: Jak udało się państwu tak sprawnie zorganizować olimpiadę?
TADEUSZ PANEK: Logistycznie olimpiada jest ogromnym wyzwaniem. Musieliśmy być gotowi na przyjęcie blisko 150 osób, tj. 100 uczniów z nauczycielami oraz jury. Dobrze, że dysponujemy naszym dawnym internatem (obecnie Zes­pół Placówek Oświatowo-Wychowawczych), w którym można było zakwaterować wszystkich uczestników i zapewnić im wyżywienie. Zdołaliśmy też pozyskać 23 sponsorów, a dodatkowe środki przeznaczyliśmy na nagrody, zakup materiałów i niezbędnego wyposażenia.

Olimpiadę organizuje drużynowy zwycięzca poprzedniej edycji, a więc jest to wyróżnienie.
Zdecydowanie tak, ale nie od dziś nasi uczniowie odnoszą sukcesy. Jeśli chodzi o kształcenie geodetów, mamy blis­ko 70-letnią tradycję. W 1945 roku byliśmy jedną z zaledwie kilku takich szkół w kraju. Najbliższa była w Lub­linie, później w Krakowie, Rzeszowie. Gdybyśmy podsumowali wyniki wszystkich 34 olimpiad, to pewnie bylibyśmy w czołówce. Świadczy to o dobrym poziomie nauczania. I mimo że jesteśmy małym miastem, gdzie nie ma dużych firm geodezyjnych, a więc kontakt bezpośredni z produkcją jest trochę utrudniony, to jednak zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają możliwość zobaczyć, co nowego w geodezji się dzieje. Współpracujemy z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, gdzie często odbywają się seminaria naukowe.

Cały wywiad na temat kształcenia młodych geodetów będzie można przeczytać w majowym wydaniu GEODETY.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama