Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-01| GIS, Teledetekcja, Firma

Hexagon kupuje akcje Blom

Szwedzka grupa Hexagon (właściciel takich marek, jak Leica Geosystems, ERDAS i Intergraph) nabyła 25% udziałów w norweskiej firmie fotogrametrycznej Blom ASA.


Hexagon kupuje akcje Blom

Transakcja kosztowała 9 mln euro. Prezes Hexagonu Ola Rollen tłumaczy, że kupując akcje Blomu, kierowana przez niego grupa chciała uzyskać dostęp do rynku aktualnych i wysokorozdzielczych danych przestrzennych. Z drugiej strony zaznacza, że Hexagon nie zamierza kupować kolejnych transzy akcji Blomu.

W 2011 roku wartość sprzedaży grupy Hexagonu osiągnęła ponad 9 mld zł zysku przy zyskach rzędu 1,2 mld zł. Blom jest w znacznie gorszej kondycji finansowej – w ciągu roku przychody tej firmy spadły o 23% do około ćwierć miliarda zł, a strata za ubiegły rok sięgnęła 18 mln zł.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS