wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-31| Geodezja, Firma, Edukacja, Instytucje

Zmiana nazw uczelni


30 października prezydent Lech Kaczyński odwiedził Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy, gdzie odbyło się uroczyste podpisanie ustawy o nadaniu nowych nazw trzem publicznym uczelniom akademickim. W tym jednej z uczelni, gdzie studiują geodeci – Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

Zgodnie z ustawą z 18 października 2006 r. o nadaniu nowych nazw niektórym publicznym uczelniom akademickim:

Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy nadaje się nazwę „Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy”, Akademii Rolniczej we Wrocławiu nadaje się nazwę „Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu”, Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku nadaje się nazwę „Akademia Pomorska w Słupsku”.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: AR Wrocław


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jest w tym jednak sens Też jestem absolwentem AR-u i takim pozostanę. W krajach zachodnich "Akademia" ma inne znaczenie i przy kontaktach z uczelniami zagranicznymi stara nazwa wywoływała często niezrozumienie. Również pisząc c.v. dla zagranicznego pracodawcy musiałem pisać "university", by uniknąc niepotrzebnych pytań.
odpowiedz zgłoś
cos trzeba zrobic aby sie wykazac przed wyborcami totalna glupota zmian nazwy na akademie przyrodniczą
odpowiedz zgłoś
Panie Prezydencie Uprasza sie nie zmieniac nazwy AGH na Uniwerytet najlepiej wcale a przynjamniej w ciagu najblizszego roku...Uniwersytet brzmi jakos glupio
odpowiedz zgłoś
Dla szpanu! No to klasa pan wiceprezes I. będzie teraz wykładowcą uniwersyteckim. Gratulacje.
odpowiedz zgłoś
po co? mimo wszystko nazwa "AKADEMIA ROLNICZA" budzi większe uznanie niż "Uniwersytet Przyrodniczy"!
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS