Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-29| GNSS, GIS, Sprzęt

Kanadyjski odbiornik dla GIS-u

Oferta firmy Geneq rozszerzyła się o SXPad – lekki i solidny odbiornik GPS przeznaczony do zbierania danych GIS.


Kanadyjski odbiornik dla GIS-u

W obudowie o wymiarach 94 x 160 x 30,5 mm producent zmieścił m.in.: modem komórkowy, moduły Bluetooth i Wi-Fi, cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą 3 Mpx, odbiornik SXBlue GPS, slot na karty pamięci, ekran o przekątnej 3,7 cala czy baterie niklowo-wodorowe pozwalające nawet na 16 godzin nieprzerwanej pracy. Całość waży raptem 273 g.

SXPad bazuje na systemie operacyjnym Windows Mobile 6.5 Pro, można więc instalować na nim takie aplikacje, jak: Microsoft Office Mobile (oferowane w standardzie), Google Earth Mobile, ArcPad, Field CE czy Digiterra. Dzięki możliwości podłączania zewnętrznej anteny oraz pobierania poprawek przez GPRS pozwala na prowadzenie pomiarów z dokładnością centymetrową.

Źródło: Geneq Inc., JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS