Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-13| GNSS, GIS, Sprzęt

Nowe propozycje Trimble'a dla GIS-u

Rodzina odbiorników GIS-owych Trimble Juno rozszerzyła się o dwa modele – 3B i 3D. Od starszych braci różnią się nie tylko wyglądem, ale i wyposażeniem.


Nowe propozycje Trimble'a dla GIS-u

Oba urządzenia wyposażono w system operacyjny Windows Mobile, dzięki czemu można na nich instalować oprogramowanie ściśle dostosowane do potrzeb użytkownika. Możliwości wykorzystania odbiornika zwiększa cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą 5 Mpx, a w przypadku modelu 3D również modem GSM/GPRS trzeciej generacji. Dzięki niemu z odbiornika można korzystać jak z telefonu komórkowego.

Juno 3B i 3D wyposażone są odbiornik GPS/SBAS, który wyznacza pozycję z dokładnością do 3-5 metrów w czasie rzeczywistym i do 1 metra z postprocessingiem. Wśród zalet odbiorników producent wymienia m.in. niewielką wagę (0,31 kg), odporność na trudne warunki pogodowe (zgodnie z normą IP54), kontrastowy ekran o przekątnej 3,5 cala oraz wytrzymałą baterię, dzięki której pomiary można prowadzić nawet przez 10 godzin.

Odbirniki Juno 3B i 3D wejdą do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale br.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS