Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-27| Geodezja, Firma, Ludzie

Projekt otwierania zawodów na finiszu

Już za tydzień minister sprawiedliwości Jarosław Gowin ma przedstawić projekt ustawy ułatwiającej dostęp do 50 zawodów regulowanych.


Projekt otwierania zawodów na finiszu <br />
fot. MS
fot. MS

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, na razie minister chce otworzyć dostęp do 50 zawodów, a docelowo – do 250. Zmiany obejmą w sumie 500-700 tys. osób. Na razie Jarosław Gowin zapowiedział m.in., że w ramach deregulacji zniesione będą egzaminy z topografii miasta dla kandydatów na taksówkarzy. Minister uznał bowiem, że „w dobie GPS to absurd”.

Niewykluczone, że projekt ustawy obejmie także uprawnienia w dziedzinie geodezji i kartografii. Pod koniec stycznia br. w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odbyło się bowiem spotkanie poświęcone temu zagadnieniu. O jego wstępnych ustaleniach piszemy w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA. Z drugiej strony podczas spotkania sygnatariuszy tzw. porozumienia jasnogórskiego (tj. GUGiK, SGP, SKP, GIG, PGK), które odbyło się 9 lutego, przedstawiciele organizacji zawodowych zobowiązali się działać na rzecz utrzymania uprawnień.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS