wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-21| Prawo

Ministrowie chcą otwierania zawodów

Nowy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin potwierdził plany rządu ws. likwidacji dużej części uprawnień zawodowych.


Ministrowie chcą otwierania zawodów <br />
fot. MS
fot. MS

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Jarosław Gowin wysłał w tej sprawie ankietę do wszystkich resortów. Zapytał w niej, jakie profesje powinny być nadal objęte uprawnieniami oraz jak wysoka powinna być to regulacja. Po podsumowaniu wyników okazało się, że uprawnienia zawodowe uznano za zbędne aż w 200 na 380 przypadków.

Teraz siedmioosobowy zespół ma zająć się zmianami w prawie. Rozmówcy „GW” szacują, że obejmą one nawet 300 ustaw i dwa razy tyle rozporządzeń. Eksperci ustalili już, że w przypadku około 30 zawodów dotychczasowe regulacje na pewno będą utrzymane. Dotyczy to m.in. lekarzy, prawników i architektów. W około 130 przypadkach wymagania będą albo zmniejszone, albo całkowicie zniesione. Wciąż nie wiadomo jednak, co stanie się z uprawnieniami geodezyjnymi.

Co istotne, proponowane zmiany generalnie popiera zarówno opozycja, jak i niektóre organizacje zrzeszające przedsiębiorców, np. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Źródło: Wyborcza.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS