Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-21| Prawo

Ministrowie chcą otwierania zawodów

Nowy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin potwierdził plany rządu ws. likwidacji dużej części uprawnień zawodowych.


Ministrowie chcą otwierania zawodów <br />
fot. MS
fot. MS

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Jarosław Gowin wysłał w tej sprawie ankietę do wszystkich resortów. Zapytał w niej, jakie profesje powinny być nadal objęte uprawnieniami oraz jak wysoka powinna być to regulacja. Po podsumowaniu wyników okazało się, że uprawnienia zawodowe uznano za zbędne aż w 200 na 380 przypadków.

Teraz siedmioosobowy zespół ma zająć się zmianami w prawie. Rozmówcy „GW” szacują, że obejmą one nawet 300 ustaw i dwa razy tyle rozporządzeń. Eksperci ustalili już, że w przypadku około 30 zawodów dotychczasowe regulacje na pewno będą utrzymane. Dotyczy to m.in. lekarzy, prawników i architektów. W około 130 przypadkach wymagania będą albo zmniejszone, albo całkowicie zniesione. Wciąż nie wiadomo jednak, co stanie się z uprawnieniami geodezyjnymi.

Co istotne, proponowane zmiany generalnie popiera zarówno opozycja, jak i niektóre organizacje zrzeszające przedsiębiorców, np. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Źródło: Wyborcza.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS