Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-14| GIS

Zmiany w POZGEO i NAWGEO

W związku z uwagami użytkowników administratorzy ASG-EUPOS udoskonalili uruchomioną miesiąc temu usługę POZGEO DF. Wkrótce zmienią się także warunki dostępu do poprawek z NAWGEO.


Zmiany w POZGEO i NAWGEO

Od 10 lutego w POZGEO DF został udostępniony dodatkowy moduł udostępniania danych obserwacyjnych, który umożliwia zautomatyzowanie procesu pobierania danych obserwacyjnych z serwera FTP przez programy do postprocessingu nie wykorzystujące kompresji ZIP.

Administratorzy ASG-EUPOS informują jednocześnie, że od 20 lutego od godziny 8:00 zostanie przywrócone pełne uwierzytelnianie połączeń dla odbioru danych korekcyjnych RTK z pojedynczych stacji referencyjnych w ramach serwisu NAWGEO udostępnianych na portach 8082-8085 (obecnie poprawki te są udostępniane bez weryfikacji nazwy użytkownika i hasła).Włączenie tego mechanizmu nie spowoduje przerwy w dostępności usług ASG-EUPOS.

W związku z tą zmianą użytkownicy korzystający z korekt RTK z pojedynczych stacji proszeni są o wcześniejsze zweryfikowanie poprawności wprowadzonych do odbiornika lub kontrolera danych dostępowych. Obecnie nawet błędnie podane dane umożliwiają korzystanie z tych poprawek. Od 20 lutego po pięciokrotnym wprowadzeniu błędnego hasła nastąpi automatyczne zablokowanie konta użytkownika i konieczność skontaktowania się z centrum zarządzającym w celu jego odblokowania.

Źródło: ASG-EUPOS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS