wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-14| GIS

Zmiany w POZGEO i NAWGEO

W związku z uwagami użytkowników administratorzy ASG-EUPOS udoskonalili uruchomioną miesiąc temu usługę POZGEO DF. Wkrótce zmienią się także warunki dostępu do poprawek z NAWGEO.


Zmiany w POZGEO i NAWGEO

Od 10 lutego w POZGEO DF został udostępniony dodatkowy moduł udostępniania danych obserwacyjnych, który umożliwia zautomatyzowanie procesu pobierania danych obserwacyjnych z serwera FTP przez programy do postprocessingu nie wykorzystujące kompresji ZIP.

Administratorzy ASG-EUPOS informują jednocześnie, że od 20 lutego od godziny 8:00 zostanie przywrócone pełne uwierzytelnianie połączeń dla odbioru danych korekcyjnych RTK z pojedynczych stacji referencyjnych w ramach serwisu NAWGEO udostępnianych na portach 8082-8085 (obecnie poprawki te są udostępniane bez weryfikacji nazwy użytkownika i hasła).Włączenie tego mechanizmu nie spowoduje przerwy w dostępności usług ASG-EUPOS.

W związku z tą zmianą użytkownicy korzystający z korekt RTK z pojedynczych stacji proszeni są o wcześniejsze zweryfikowanie poprawności wprowadzonych do odbiornika lub kontrolera danych dostępowych. Obecnie nawet błędnie podane dane umożliwiają korzystanie z tych poprawek. Od 20 lutego po pięciokrotnym wprowadzeniu błędnego hasła nastąpi automatyczne zablokowanie konta użytkownika i konieczność skontaktowania się z centrum zarządzającym w celu jego odblokowania.

Źródło: ASG-EUPOS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS