Są one poświęcone m.in.: perspektywom rozwoju ASG-EUPOS, układowi odniesienia stacji referencyjnych, poszczególnym usługom oraz przepisom i standardom technicznym. Wśród udostępnionych materiałów znalazł się także 41-stronicowy poradnik użytkownika systemu.
W trakcie szkolenia wiceprezes GUGiK Jacek Jarząbek wskazał na duże wykorzystanie ASG-EUPOS przez geodetów – w bazie użytkowników jest zarejestrowanych 5230 podmiotów, przy czym z usług czasu rzeczywistego korzysta dziennie około 1000 osób, a niekiedy jednocześnie pracuje nawet do 650 odbiorników. Jacek Jarząbek podkreślił także, że bez współfinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej utworzenie takiej sieci trwałoby kilkanaście lat. Na koniec wystąpienia zadeklarował, że tak jak latach poprzednich, w 2012 roku z sytemu będzie można korzystać nieodpłatnie.
Drugi dzień szkolenia poświęcono zagadnieniom praktycznym, w tym analizie raportów z pomiarów różnymi odbiornikami satelitarnymi. Uczestnicy spotkania mieli ponadto możliwość zadawania pytań członkom zespołu ASG-EUPOS, a także okazję podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat funkcjonowania systemu.