Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-09| GNSS, Instytucje, Imprezy

Nowe materiały szkoleniowe na stronie ASG-EUPOS

W dniach 28-29 listopada 2011 r. GUGiK zorganizował w Zegrzu k. Warszawy dwudniowe szkolenie na temat ASG-EUPOS. Materiały z tego spotkania właśnie udostępniono na stronie systemu.


Nowe materiały szkoleniowe na stronie ASG-EUPOS

Są one poświęcone m.in.: perspektywom rozwoju ASG-EUPOS, układowi odniesienia stacji referencyjnych, poszczególnym usługom oraz przepisom i standardom technicznym. Wśród udostępnionych materiałów znalazł się także 41-stronicowy poradnik użytkownika systemu.

W trakcie szkolenia wiceprezes GUGiK Jacek Jarząbek wskazał na duże wykorzystanie ASG-EUPOS przez geodetów – w bazie użytkowników jest zarejestrowanych 5230 podmiotów, przy czym z usług czasu rzeczywistego korzysta dziennie około 1000 osób, a niekiedy jednocześnie pracuje nawet do 650 odbiorników. Jacek Jarząbek podkreślił także, że bez współfinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej utworzenie takiej sieci trwałoby kilkanaście lat. Na koniec wystąpienia zadeklarował, że tak jak latach poprzednich, w 2012 roku z sytemu będzie można korzystać nieodpłatnie.

Drugi dzień szkolenia poświęcono zagadnieniom praktycznym, w tym analizie raportów z pomiarów różnymi odbiornikami satelitarnymi. Uczestnicy spotkania mieli ponadto możliwość zadawania pytań członkom zespołu ASG-EUPOS, a także okazję podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat funkcjonowania systemu.

Źródło: Asgeupos.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS