Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-30| GNSS, Geodezja, Instytucje

Modernizacja Małopolskiego Systemu Pozycjonowania zakończona

Województwo małopolskie przy współpracy z firmą Geotronics Polska z Krakowa w grudniu 2011 r. zakończyło wdrożenie i testowanie zmodernizowanego Małopolskiego Systemu Pozycjonowania Precyzyjnego (MSPP) obejmującego zasięgiem całe województwo małopolskie oraz województwo śląskie.


Modernizacja Małopolskiego Systemu Pozycjonowania zakończona

Jest to jedyny w Polsce system udostępniający w całej sieci korekty różnicowe GPS/GLONASS (z wyjątkiem okolic Kłobucka i Lelowa). Dostęp do serwisów jest możliwy wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie podsieć śląsko-małopolska liczy 8 odbiorników GNSS oraz 2 odbiorniki GPS. Stacje referencyjne zlokalizowane są w województwie małopolskim w: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Proszowicach oraz w województwie śląskim w: Katowicach, Żywcu, Kłobucku (GPS), Lelowie (GPS) oraz Wodzisławiu. System wykorzystuje oprogramowanie firmy Trimble w wersji VRS³Net 1.4.3, dostępny jest pod adresem: gps.geomalopolska.pl.

NTRIPCaster korekty sieciowe: 193.106.247.241 8081 i 2101
NTRIPCaster korekty z pojedynczej stacji: 193.106.247.241 8081

Źródło: Wydział Geodezji, Departament Środowiska, Rolnictwa i Geodezji UMWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS