Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-10| Prawo

Specjalny komitet będzie nadzorować informatyzację

5 stycznia premier Donald Tusk podpisał zarządzenie o powołaniu Komitetu ds. Cyfryzacji – ma on inicjować, opiniować i koordynować między resortami wszystkie prace dotyczące informatyzacji kraju.


Specjalny komitet będzie nadzorować informatyzację <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Komitet będzie m.in. opiniował projekty o wartości powyżej 5 mln zł przed podjęciem decyzji o ich finansowaniu. Zajmie się też realizacją Planu Informatyzacji Państwa, którego projekt obejmuje takie przedsięwzięcia geodezyjne, jak: GBDOT, Geoportal 2 i 3, TERYT 2, ISOK, K-GESUT czy ZSIN.

Komitetowi przewodzić będzie minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, a na jego zastępców zostaną powołani: wiceminister w MAC i wiceminister rozwoju regionalnego. W skład komitetu wejdą ponadto wiceministrowie z pozostałych resortów, a także prezesi lub wiceprezesi Urzędu Zamówień Publicznych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Głównego Urzędu Statystycznego.

Zarządzenie o powołaniu Komitetu ds. Cyfryzacji wejdzie w życie po 7 dniach od opublikowania w Monitorze Polskim.

Źródło: MAC, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS