Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-22| Geodezja, Instytucje, Imprezy

Szef CLGE: przygotujmy Dzień Geodety

Prezes Europejskiej Organizacji Geodetów (CLGE) apeluje o współpracę w organizacji pierwszego „Dnia Geodety Europejskiego i Geoinformacji”, który odbędzie się 5 marca 2012 roku (dokładnie 500 lat od urodzin Gerarda Merkatora).


Szef CLGE: przygotujmy Dzień Geodety

Jean-Yves Pirlot pisze w liście otwartym o potrzebie promowania zawodu geodety na forum Unii Europejskiej i na szczeblu krajowym. Temu też ma służyć Dzień Geodety. Obchody odbędą się w poszczególnych państwach oraz – centralne – w Brukseli, gdzie każda organizacja członkowska CLGE może wysłać 4-osobową delegację. Prezes CLGE sugeruje, żeby włączyć do niej europosłów lub krajowych polityków i decydentów.

W odpowiedzi na list Bogdan Grzechnik, prezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej (należącej do tej organizacji), prosi członków o wymyślenie sposobu uczczenia Dnia Geodety w Polsce (czas na odpowiedź do CLGE do 4 stycznia). GIG wystosowała również zaproszenia do 3 europosłów.

BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS