Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-20| GIS, Mapy, Firma, Przetargi

Tarnobrzeg ma SIT

W tarnobrzeskim magistracie oficjalnie zakończono budowę zintegrowanego systemu zarządzania gminą w oparciu o system informacji o terenie.


Tarnobrzeg ma SIT

– Celem podstawowym systemu jest usprawnienie funkcjonowania urzędu i obsługi obywatela. Jednak u podstaw podjęcia decyzji o jego utworzeniu leżało zapotrzebowanie na rewitalizację miasta w zakresie urbanistycznym, środowiskowym i społecznym – powiedział Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. – Za pomocą geoportalu chcemy przedstawić nasze zamierzenia rewitalizacyjne, które mają wypromować miasto, ściągnąć turystów oraz inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy, a nasz budżet zasilą odpowiednimi kwotami z podatków. Aby przeprowadzić alternatywne analizy optymalnych inwestycji w infrastrukturę techniczną i społeczną, potrzebny był system informacji o terenie – dodał.

Tarnobrzeski SIT podzielony jest na dwie części: wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwsza z nich jest chroniona i dostępna tylko dla urzędników. Druga jest ogólnie dostępna przez internet.

Edward Mecha – przedstawiciel wykonawcy projektu, firmy Geobid – powiedział z kolei, że „nowatorskie rozwiązanie stosowane przez tarnobrzeski magistrat polega na tym, że o ile różne jednostki administracyjne tworzyły dotąd GIS-y jako obrazki wspomagające orientację przestrzenną, to system tarnobrzeski oparty jest na źródłowych danych geodezyjnych, wykorzystywanych do oznaczania nieruchomości w księgach wieczystych oraz naliczania podatków i opłat”. Dodał także, że tarnobrzeski projekt jako jedyny w Polsce został zgłoszony do międzynarodowego projektu „Inteligentne Miasto”.

Źródło: UM Tarnobrzeg


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS