wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-12| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Eurosystem skończył kontrolę na miejscu

Chorzowska spółka Eurosystem jako pierwsza w kraju zakończyła realizację umowy zawartej w lipcu br. z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na kontrolę na miejscu metodą FOTO na obszarze województwa wielkopolskiego.


Eurosystem skończył kontrolę na miejscu <br />
fot. MP
fot. MP

Wartość kontraktu przekroczyła 1,5 mln zł. Realizacja projektu trwała od lipca do września 2011 roku. Kolejne dwa miesiące zajęła procedura odbioru prac.

Celem kontroli działek rolnych metodą FOTO, którą przeprowadziła Eurosystem SA, była weryfikacja danych zadeklarowanych przez producentów rolnych we wniosku o przyznanie płatności z ARiMR. Kontrola przeprowadzana była na podstawie ortofotomapy oraz wywiadu terenowego.

– Mamy już doświadczenie w tego typu projektach, dlatego prace były prowadzone sprawnie. Ponadto, sprzyjała nam łagodna jesień. Dzięki temu projekt zakończyliśmy możliwie najwcześniej. Za nami są także procedury odbioru wykonanych przez nas pomiarów. Wszystko przebiegło po naszej myśli – mówi Krzysztof T. Grębowicz, prezes spółki.

W komunikacie prasowym firma omówiła także swoje wyniki finansowe za III kwartał br. Eurosystem wypracował 171 tys. zł przychodów. W odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wartość ta jest niższa o ok. 661 tys. zł. W ujęciu narastającym spółka osiągnęła około 1,59 mln zł przychodów wobec 3,4 mln zł przychodów na koniec września 2010 roku.

– Niższe przychody w bieżącym roku są wynikiem wstrzymania realizacji projektów z zakresu telekomunikacji w minionym kwartale. Od kilku miesięcy obserwowaliśmy tendencję obniżania ich liczby w branży. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku drugiego obszaru naszej działalności, czyli rynku usług geoinformatycznych. Obecnie uczestniczymy w realizacji 9 dużych inwestycji o łącznej wartości blisko 20 mln zł. Część z tych projektów zamkniemy jeszcze przed końcem bieżącego roku, dzięki czemu nasze wyniki na koniec 2011 roku będą wyższe – tłumaczy Krzysztof T. Grębowicz.

Spółka realizuje także projekt rozbudowy i modernizacji posiadanej infrastruktury, która jest niezbędna do realizacji o wiele bardziej zaawansowanych kontraktów, które charakteryzują się wyższymi marżami.

Źródło: Beata Kowalczyk (Live PR)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS