wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-08| Teledetekcja, Przetargi

Zmiany w przetargu ARiMR na ortofotomapę Polski

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przetargu na wykonanie ortofotomapy dla 312 tys. km kw. w ramach modernizacji systemu LPIS zmniejszyła wymagania dla oferentów.


Zmiany w przetargu ARiMR na ortofotomapę Polski

W poprzedniej wersji dokumentacji przetargowej zamawiający wymagał, by wykonawca dysponował pięcioma wielkoformatowymi cyfrowymi kamerami fotogrametrycznymi i pięcioma wielkoformatowymi analogowymi kamerami fotogrametrycznymi z funkcją FMC (kompensacji ruchu postępowego). Teraz oferenci muszą się wykazać 5 kamerami cyfrowymi i tylko jedną analogową. Zmiany dokonano na wniosek jednej z firm zainteresowanej zamówieniem.

Termin składania ofert przesunięto jednocześnie z 28 na 30 grudnia.

Źródło: ARiMR, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Oliwna G z Twoich wypowiedzi wnioskuje że masz małe pojęcie o tej robocie więc proszę nie bij piany.
odpowiedz zgłoś
?? I drugi ciekawy wątek z wypowiedzi odsyłacza. To wiedząc gdzie są tajne bazy (bo musze zamienić aparaty) mogę nie mieć tego certyfikatu?. Każdy może sobie nad takimi bazami latać i dowiedzieć się gdie są? Tyle, że fotki każdy może sobie robić tylko z analogowym fotoaparatem? No niestety. Wiem, że pytania blondynek są dziwne, ale niektóre odpowiedzi budza grozę. Stąd nadal podejrzeam ograniczenie konkurencji. I to europejskiej.
odpowiedz zgłoś
?? Szanowny odsyłaczu do SIWZ. Czyli mogę robić zdjęcia tajnych baz, ale tylko analogowym. Cyforwy mam na ten czas schować, a potem znowu wyciągnąć? To gdzie tu rozum? Ja siwz rozumiem, tylko rozumowania tego co go stworzył ani w ząb.
odpowiedz zgłoś
do Oliwna Galazka poczytaj SIWZ (ze zrozumieniem) to może będziesz w temacie. opracowania orto dla ARIMR już od dawna można wykonywać tylko kamerami cyfrowymi. wyjątek to obiekty niejawne (w przypadku braku certyfikatu bezpieczenstwa), których jest mało i do ich "obsługi" nie potrzeba aż 5 kamer analogowych.
odpowiedz zgłoś
Zmiana? Coś się komuś chyba pokręciło. Zmiana to by była gdyby wymagane było 1/2 kamery analogowej. Uzasadnienie: jeśli ktoś leci z cyfrową, to przecież i tak wykona zamówienie. A jeśli chce latać tylko z analogowymi, to jego sprawa. Ma wykonac pracę geodezyjną w terminie. Taki warunek udziału w przetargu to JAWNE utrudnianie UCZCIWEJ konkurencji. Coś mnie dziś naszło, bo już raz o tym w komentarzach dziś pisałam: Skoro GUGiK kontroluje urzędy i przedsiebiorców - to do roboty! (jak w starej piosence). Ale kto się odważy ruszyć ARiMR? Chyba nie poprzedni pracownicy tej zacnej instytucji. Za to świetnie potrafią za drobne przewinienie odbierać uprawnienia zawodowe pojedynczym osobom, o czym już w prasie geodezyjnej głosno.
odpowiedz zgłoś
kamera Oczywiście nie wiadomo, kto był zainteresowany?
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS