wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-22| GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

ARiMR zamawia ortofotomapę Polski

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na aktualizację i modernizację baz danych systemu LPIS – opracowanie cyfrowej ortofotomapy dla obszaru ok. 312 tys. km kw.


ARiMR zamawia ortofotomapę Polski

Zamówienie obejmuje wykonanie barwnych zdjęć lotniczych kamerą cyfrową w barwach rzeczywistych (RGB) i bliskiej podczerwieni (IR) oraz opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (RGB) i barwach fałszywych (CIR) w układzie 1992, a także opracowanie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych (RGB) w układzie 2000.
Przetarg podzielono na dwie części obejmujące:
1) obszar ok. 161 603 km kw., wadium 220 tys. zł;
2) obszar ok. 155 315 km kw., wadium 210 tys. zł.
Opracowania dla każdej z części mają być wykonane w terenowej wielkości piksela 0,25 m lub 0,5 m zależnie od obszaru (patrz mapa obok).

Wykonawca musi się wykazać opracowaniem w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej dwóch zamówień o łącznej wartości 3 mln zł brutto o charakterze podobnym do zakresu prac niniejszego zamówienia. Ponadto jednym z wymagań jest dysponowanie 5 samolotami przeznaczonymi do wykonywania zdjęć fotogrametrycznych.

Oferty (na jedną z części) można składać do 28 grudnia br. Oszacowna na podstawie wadium wartość zamówienia to minimum 14,3 mln zł. Czas realizacji: 36 miesięcy.

Źródło: ARiMR, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do DDD Nie jest problemem co napisales. Problemem jest to o kim naipsales. Zle napisales o pupilach p. Przywary. O nich (nim?) mozna pisac tylko na kleczkach, bo inaczej jestes wichrzycielem, rasista i tak dalej. Hehe...
odpowiedz zgłoś
. Wszystko wskazuje na to że administrator sprzyja MGGP Aero (uprzedzam inne komentarze, nie jestem byłym/obecnym/przyszłym pracownikiem/fanem/właścicielem tej firmy)
odpowiedz zgłoś
Normalnie jak dzieci, no jak dzieci...
odpowiedz zgłoś
do psedonima Ok, sorry, zmyliło mnie Twoje "jednak".
odpowiedz zgłoś
Do kolegi "i ja nadal jestem anonimem zgodnie z regulaminem". Mój post nie był odpowiedzią na Twój post, tylko ogólnym stwierdzeniem w całej tej sprawie, moim prywatnym zdaniem, które NADAL podtrzymuję
odpowiedz zgłoś
do Tomek :) jak widać już nawet w internecie każdy ma swojego Kargula ;)
odpowiedz zgłoś
:) Jak miło tu czasem zajrzeć :) Jakie ciekawe wypowiedzi można tu poczytać :) ehhhh :) szkoda, że tak rzadko mam na to czas :)
odpowiedz zgłoś
do Pana Jerzego Przywary Jeżeli dobrze zrozumiałem informację jaka wyświetliła się po próbie dodania poprzedniego komentarza z mojego IP, zostałem pozbawiony możliwości dodawania komentarzy na Geoforum. Oczywiście (na szczęście) można skorzystać z innego urządzenia z innym IP - i tym samym dodaję zapytanie czym tak Pana ubodłem, i czy rzeczywiście to dobry pomysł blokować IP takich użytkowników jak ja, którzy starają się nie obrażając nikogo prowadzić normalną dyskusję.
odpowiedz zgłoś
Do pseudonima Ojoj. Proszę o skupienie i uważne przeczytanie mojego pierwszego posta. Nie odnosiłem się w nim do tego czy post DDD został usunięty słusznie czy nie. Nawet nie zdążyłem go przeczytać przed usunięciem. Odnoszę się jedynie do późniejszej polemiki Pana Redaktora z DDD, w którym to racja moim zdaniem jest po stronie DDD. Pan Redaktor w pierwszym poście tworzy de facto nowy regulamin, gdy DDD wypomina mu to, Pan Redaktor obraża go. Proszę o oddzielenie tych dwóch zagadnień - pierwszego posta DDD, który być może był oszczerczy od odpowiedzi Pana Redaktora, która nie jest na poziomie jakiego bym się spodziewał.
odpowiedz zgłoś
Ja przyznaję jednak rację Administratorowi. Nie można na nikogo bluzgać bezpodstawnie, mogło to być potraktowane przez Admina jako oszczerstwo i zasadnie usunięte. Jeżeli ktoś już bluzga na inną osobę, niech ma również odwagę się podpisać. Tego być może nie ma w regulaminie, lecz to chyba kwestia poprawnego zachowania się wobec osoby, którą się oskarża.
odpowiedz zgłoś
errata zdziwiony postawą, nie postą
odpowiedz zgłoś
zdziwiony postą Pana Redaktora Panu redaktorowi polecam następujący artykuł:http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/15193 84,2,polska-debata---nielogiczna-niebezpieczna.rea d Poprzez argument "ad personam" ("ponieważ nie zrozumiał Pan nic z tego co napisałem") złamał pan pierwszą z zasad racjonalnej dyskusji. Jeżeli pan redaktor uważa że wypowiedź DDD nie spełaniała warunku dopuszczenia do publikacji (patrz szary tekst zaczynający się od "KOMENTARZE...) - podpisanie się nazwiskiem niczegoby nie zmieniło. Nie napisano tam "zabrania się zamieszczania tekstów oszczerczych pod pseudonimem, jeżeli chcesz umieścić tekst który może być sprzeczny z prawem - podpisz się imieniem i nazwiskiem"). Abstrahując od usuniętego posta DDD, którego nie widziałem, ma on absolutnie racje w swoim poście z 24-11 z godziny 12:03. Pana odpowiedź z 11:16 nie jest logiczna, natomiast odpowiedź z 12:29 skomentowałem na samym początku. Jestem zaskoczony taką postawą. Szkoda, że w Polsce tak małą wagę przykłada się do nauki logiki.
odpowiedz zgłoś
ADMINISTRATOR Szanowny Panie, ponieważ nie zrozumiał Pan nic z tego co napisałem, dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa.
odpowiedz zgłoś
Pytanie Panie Przywara, "KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. " Nie ma tu nic o podpisywaniu się imieniem i nazwiskiem. Zmień Pan te zasady albo trzymaj się Pan tych które są ustalone.
odpowiedz zgłoś
ADMINISTRATOR Do pana DDD: Proszę zatem podpisać komentarz swoim imieniem i nazwiskiem a nie skrywać się za nickiem. A dokumenty potwierdzające Pana slowa przesłać na adres redakcji. Podobne w stylu komentarze pisane pod czyimkolwiek adresem będą na Geoforum.pl wycinane. Administrator oraz większość Czytelników ma dość obrzucania błotem kogo popadnie. Jeśłi DDD nie stać na odwagę, by podpisać się z imienia i nazwiska, niech zmieni forum.
odpowiedz zgłoś
Administrator Napisałem dwa grzeczne ale prawdziwe słowa na pana Grada i Administrator od razu to usunął. Cenzura nie śpi. Lobby i ustawione przetargi też są.
odpowiedz zgłoś
Dajcie spokój, damy radę! Weźmiemy LOT do współpracy i będzie dobrze;)
odpowiedz zgłoś
Grad Dopóki pan Grad ma coś do powiedzenia w polityce, [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
odpowiedz zgłoś
ARiMR zamawia ortofotomapę Polski Ale po co? Przecież są już orta z 2009 roku! Jestem ciekaw kiedy te zdjęcia będą wykonane ehhh....
odpowiedz zgłoś
4 1 A tu zaraz obok informacja o 4 samolotach w MGGP Aero! No to jeszcze jeden i już po problemie. Kogo dobiorą do kompletu? Obstawiamy?
odpowiedz zgłoś
orto i tak to wygra MGGP Aero:P
odpowiedz zgłoś
nie ma w Polsce firmy, która spełni te warunki. Nawet jak się firmy połączą to i tak nie spełnią warunków przetargu. Pogratulować tak rozpisanego przetargu!. Dwa obszary i całe lotnisko samolotów. A co stało na przeszkodzie, żeby zrobić mniejsze obszary, aby rodzime firmy miały choćby szansę? Biegnę szukać partnerów za granicą - nie mam czasu tutaj się rozpisywać, bo konkurencja ich ściągnie!
odpowiedz zgłoś
50cm czemu nie 25cm dla calego kraju? prawdopodobienstwo pogody na ~45-50 cm GSD przy kamerach UCX, UCXp, UCEagle, DMCII jest duzo mniejsze niz na 25cm, wiekszosc wykonawcow i tak bedzie planowac ten obszar z GSD 30-35 cm z powodu limitow w zasiegu samolotow, instalacji telnowych itp. 50 cm to juz piksel dla scen satelitarnych.
odpowiedz zgłoś
23 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS