wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-06| GIS, Instytucje, Kataster

Porządkują zabytki

W ubiegłą sobotę 3 grudnia kilkudziesięciu ochotników porządkowało dane o zabytkach całego kraju pochodzące z bazy Narodowego Instytutu Dziedzictwa.


Porządkują zabytki

W tabelach uzupełniali dane, takie jak np. daty powstania obiektów, ich lokalizacje, współrzędne GPS. Bazowali na informacjach z internetu, własnej wiedzy i pomocy ekspertki z instytutu oraz pracownika biura stołecznego konserwatora zabytków. Program, który umożliwił im wspólną pracę, stworzył przedstawiciel Centrum Cyfrowego. Nazwał go „Szop-dano-pracz”.
Na razie była to próba, gdyż tabele nie trafią bezpośrednio do ewidencji NID. Jednak – jak twierdzi przedstawiciel Centrum Cyfrowego – są plany, aby NID korzystało z ich pomocy.

Narodowy Instytut Dziedzictwa zarządza ogólnopolskim rejestrem, w którym znajdują się dziesiątki tysięcy zabytków. Opisy niektórych obiektów są niepełne i pracownicy stopniowo je uzupełniają. Instytut obecnie przygotowuje cyfrową bazę danych, o czym można było przeczytać w GEODECIE 11/2011.

Źródło: TVNWarszawa, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS