wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-13| Mapy, Instytucje

NID z Wydziałem Geodezji i Kartografii PW

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczął współpracę z Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


NID z Wydziałem Geodezji i Kartografii PW
Zgodnie z zawartym 6 lipca porozumieniem współpraca będzie dotyczyć między innymi: opracowywania standardów i zaleceń z zakresu tworzenia rekonstrukcji i dokumentacji obiektów zabytkowych w formie kartograficznej, fotogrametrycznej oraz modeli 3D, a także badań naukowych i organizowania wspólnych konferencji, sesji i seminariów dotyczących najnowszych metod badawczych i postępu techniki z zakresu stosowania nieinwazyjnych metod pomiarowych oraz prowadzenia prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich.

Treść porozumienia

Źródło: NID


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyjątki? Z całym szacunkiem ale obawiam się, że firmy prywatne zajmują się gaszeniem pożarów powstałych po wygraniu przetargów za grosze. Gdzie w międzyczasie znaleźć czas na innowacje i opracowywanie nowych wizji? Pytanie czy w tym "międzyczasie" powstać może coś wartościowego a nie coś na wzór przywołanego "gniota". Być może są jakieś chlubne wyjątki :)
 1 
odpowiedz zgłoś
Panie subiektywny ja nie twierdziłem że WPG jest wiodące, czytaj dokładnie. Mamy w kraju kilka firm które się tymi zagadnieniami zajmują od lat i powinny one być moim zdaniem również zaproszone do tego rodzaju współpracy.
odpowiedz zgłoś
Praktyka a teoria Popieram w całej rozciągłości słowa praktyka, i skupiłbym się tu głównie na kwestii "gniotów" opasłych w setki stron nic nie wnoszących do sprawy, komplikujących rzeczywistość, napisanych przez ludzi nie mających najmniejszego styku z daną tematyką, dlaczego w tym kraju nie ma miejsca na interdyscyplinarne rozwiązywanie problemów ? Natomiast Panu Subiektywnemu radziłbym skupić się na meritum sprawy a nie na osobistych wycieczkach i spłycania poruszanych kwestii.
odpowiedz zgłoś
Dobry żart I niby WPG to ten wiodący podmiot komercyjny?
odpowiedz zgłoś
Asia bardzo się mylisz. To komercyjne firmy wiedzą cokolwiek o rzeczywistej realizacji takich projektów. I to nie są wynurzenia tylko wnioski z krajowych i międzynarodowych projektów. Bez udziału ekspertów - praktyków dostaniemy kolejnego gniota który będzie bardzo naukowo i poważnie wyglądał a przy pierwszej próbie wykorzystania wyląduje w śmietniku. Jedyna nadzieje w tym, że NID (jeszcze jako KOBiDZ) sam próbował się tym zajmować i wie jakie są problemy.
odpowiedz zgłoś
rynek Urocze porównanie, jednakże spójrzmy prawdzie w oczy, bez względu na to jakiej firmy by ta sentencja nie dotyczyła, jaka jest obecnie relacja rynkowa pomiędzy wiodącymi podmiotami komercyjnymi a uczelniami? kto wdraża technologie jako pierwszy, kto ją rozwija, i kto wreszcie przeciera szlaki po to aby potem przedstawiciele sektora nauki mogli opierać się na broszurach promocyjnych i prezentacjach wysępionych od firm, które służyć im mają jako podstawowy materiał do prowadzenia zajęć dydaktycznych, niestety taka jest rzeczywistość, a powinno być chyba zgoła inaczej
odpowiedz zgłoś
do WPG copyright Twoja wypowiedź jest dziwnie zjadliwa. Bo niby dlaczego publiczna instytucja miałaby korzystać z wynurzeń prywatnej firmy? Poza tym na PW pracują autorytety naukowe w tej dziedzinie i standardy powinni opracowywać właśnie oni, a nie a nie jakakolwiek prywatna firma.
odpowiedz zgłoś
Szewc chirurgowi To chyba jakby trochę szewc przygotowywał wytyczne chirurgowi, i w szczegółach określał w jaki sposób chirurg ma prowadzić operację wyrostka robaczkowego. Patrząc z pewnej perspektywy, wszystko jest OK, bo i szewc i chirurg mają wszak do czynienia ze skórą... Nie widać tu niezgodności - WPG prowadziło "prace przygotowawcze", "próbowało" a NID - PW "opracuje standard".
 1 
odpowiedz zgłoś
Czyżby kalka pomysłu ? cd. Aby nie pozostać gołosłownym : Falkowski P., Parzyński Z., Uchański "Przygotowawcze prace projektowe modelowego opracowania standardu technicznego inwentaryzacji obiektów architektonicznych przy użyciu technologii naziemnego skaningu laserowego" Falkowski P., Parzyński Z., Uchański "Próba znowelizowania wytycznych technicznych G-3.4 uwzględniająca dane pomiarowe" Falkowski P., 2008: "Experiences related to utilisation of laser scanning for engineering surveying tasks (verification of accuracy capabilities), Reports on Geodesy 2007" Uchański J., Falkowski P., 2009: "Experiences of WPG S.A. in the usage of terestial laser scanners for building inventory purposes" P. Falkowski, Z. Parzyński, J. Uchański, Ł. Uchański ? "An attempt of the metadata standard creation for the technology of Mobile Laser Scanning in Poland" oraz wiele innych ...
odpowiedz zgłoś
Czyżby kalka pomysłu ? Wielce to ciekawe czy zespół stojący za wdrażaniem tej inicjatywy raczy zainteresować się faktem iż gotowe rozwiązania, sugerowane metody, spisane algorytmy oraz propozycje wdrożenia powstają już od czterech lat oraz są sukcesywnie prezentowane przez zespół autorski Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A.
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS