wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-15| Mapy, Instytucje, Imprezy

Wojskowi kartografowie świętują

Mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz złożeniem wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza rozpoczęły się dzisiejsze (15 listopada) uroczystości 60-lecia Wojskowego Centrum Geograficznego.


Wojskowi kartografowie świętują <br />
na fot. bp Józef Guzdek i płk Janusz Rozwałka
na fot. bp Józef Guzdek i płk Janusz Rozwałka

Święto WCG jest obchodzone 15 listopada dla upamiętnienia powstania 15 listopada 1951 roku Samodzielnego Oddziału Fotogrametrycznego. Jednostka ta kilkakrotnie przechodziła restrukturyzację i zmieniała nazwę aż do powstania w 2004 roku Wojskowego Centrum Geograficznego.

Mszę św. w intencji żołnierzy i pracowników Centrum z udziałem Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP odprawił biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.
– Waszym zadaniem jest dostarczanie map. A bez map ani rusz – mówił, nawiązując do zadań WCG.
– Niech i wasze życie, wasza wierność wartościom będzie dla innych ludzi mapą, drogowskazem prowadzącym ich do Boga – dodawał. Życzył także, aby wiara była dla nich motywem jeszcze bardziej rzetelnej pracy, z większym poświęceniem.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na pobliski plac Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza. Tam złożono okolicznościowy wieniec, a szef Wojskowego Centrum Geograficznego płk Janusz Rozwałka wpisał się do księgi pamiątkowej.

Dalsza część obchodów odbywa się w Centrum Konferencyjnym WP. W programie zaplanowano musztrę paradną, wystawę „Architektura sakralna w krajobrazach Polski” oraz uroczystą akademię z wystąpieniem płk. Rozwałki i gości, wręczeniem odznak, prezentacją „Od łaty do GEOSERWERA” oraz występem Grupy Estradowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Więcej na temat historii i zadań Wojskowego Centrum Geograficznego w listopadowym numerze GEODETY.


Barbara Stefańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS