wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-14| GIS, Imprezy

GIS Day na UW: więcej, różnorodniej, a nadal praktycznie i z pomysłem

Tegoroczna edycja GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim, która odbędzie się 16 listopada na Wydziale Geografii UW pod honorowym patronatem prezydent m.st. Warszawy, organizowana jest przez szersze niż do tej pory grono instytucji.


GIS Day na UW: więcej, różnorodniej, a nadal praktycznie i z pomysłem <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Do Katedry Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW dołączyły Instytut Geodezji i Kartografii, Urząd m.st. Warszawy, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW. To rozszerzenie poskutkowało urozmaiconym programem – w ciągu trzech sesji referatowych swoimi doświadczeniami z wykorzystania GIS podzielą się m.in. przedstawiciele organizatorów, ale również firm komercyjnych i inicjatyw GIS-owych.

Ważne punkty programu to prezentacja sprzętu w praktyce, w programie nie zabrakło np. pokazu urządzenia konstruowanego w Centrum Badań Kosmicznych, prezentacji nowoczesnych technik pomiarowych przy użyciu sprzętu Leica oraz systemu ASG-EUPOS, a także lot bezzałogowej maszyny firmy Robokopter z transmisją obrazu na żywo do auli ze zgromadzonymi gośćmi.

Tradycyjnie w programie znalazły się również warsztaty komputerowe. W tym roku goście imprezy będą mogli rozszerzyć umiejętności z zakresu obsługi programów ArcGIS i Quantum GIS, a także zostać aktywnym użytkownikiem OpenStreetMap.

Na obchody GIS Day na UW został również opracowany specjalny program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przygotowane zostały rozmaite gry, szkolenia i warsztaty. Tylko na zajęcia dla uczniów szkół i warsztaty komputerowe obowiązywała wcześniejsza rejestracja drogą mailową (zapisy są już zamknięte). Na prelekcje, pokazy sprzętu i stoiska firm – wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich głodnych wrażeń – poszerzenie wiedzy oraz dobra i pouczająca zabawa gwarantowane!

Program
Strona na Facebooku

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS