wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-02| GIS, Firma, Instytucje

Czeski GUGiK z nowym geoportalem

Po oddaniu do użytku nowego geoportalu Czeski Urząd Geodezji, Kartografii i Katastru (ČUZK) stał się jedną z pierwszych krajowych agencji kartograficznych z serwisem mapowym w pełni zgodnym z dyrektywą INSPIRE.


Czeski GUGiK z nowym geoportalem
Serwis bazuje na pakiecie oprogramowania GeoMedia SDI firmy Intergraph. Na geoportalu można znaleźć już 165 tys. rekordów metadanych opisujących usługi i zbiory danych przestrzennych, które przesyłane są użytkownikom serwisu w czasie krótszym niż sekunda. Baza metadanych aktualizowana jest codziennie za pomocą narzędzia ETL (Electronic Transformation and Loading) podłączonego do 10 różnych systemów produkcyjnych ČUZK.

Czeski odpowiednik GUGiK uruchomił swój geoportal 6 lat temu. Na początku wykorzystywany był przede wszystkim do sprzedaży danych. W nowej wersji składa się z ogólnodostępnego modułu do przeglądania danych, wyszukiwania i walidacji metadanych, oferuje usługi sieciowe zgodne z INSPIRE (w tym EuroGeonames), a także pozwala instytucjom i firmom na zakup danych przestrzennych z baz ČUZK.

– Intergraph jest zachwycony, że pomógł ČUZK zostać czołowym graczem w dziedzinie europejskiej infrastruktury informacji przestrzennej – powiedział Robert Widz, dyrektor działu Government dla rynku EMEA w firmie Intergraph, a także prezes Intergraph Polska. – Dzięki doświadczeniu zdobytemu w europejskich projektach badawczych, grupach roboczych INSPIRE, a także w trakcie wdrażania IIP na poziomach regionalnym, narodowym czy międzynarodowym mogliśmy opracować pakiet GeoMedia SDI, którego wszechstronne narzędzia zmniejszają zagrożenia związane z terminową realizacją projektów. Dzięki integracji GeoMedia SDI z oprogramowaniem ERDAS Apollo możliwości tego pakietu wkrótce staną się jeszcze większe – zapowiedział.

Źródło: Intergraph, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS