wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-16| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Nowe władze FIG wybrane


Podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowej Federacji Geodetów (Federation Internationale des Geomètres) w Monachium, które odbyło się w dniach 8-13 października, przeprowadzono wybory nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego tej organizacji.

Na następną kadencję (2007-2010) na przewodniczącego wybrano prof. Stiga Enemarka z Danii. Jego nowymi zastępcami na całą kadencję zostali Matt Higgins z Australii oraz dr Dalal S. Alnaggar z Egiptu, a prof. Paul van der Molen został zastępcą na lata 2007-2008). Czwartym zastępcą pozostanie Ken Allred z Kanady. Nowa kadencja rozpoczyna się 1 stycznia 2007 roku. Od roku 2003 przewodniczącym FIG-u był dr Holger Magel z Niemiec.
Podczas spotkania ustalono również miejsce następnego Tygodnia FIG 2011 (FIG Working Week 2011). Odbędzie się ono w Marakeszu w Maroku. Kraj ten konkurował z Włochami, Portoryko i Nigerią. Do FIG przyjęto dziewięciu nowych członków – organizacje geodezyjne z Tanzanii, Beninu, Iranu, Demokratycznej Republiki Konga, Mongolii, Gruzji, Hong Kongu, Chin i Brazylii. Przyjęto też nowych członków stowarzyszonych.

Podczas XXIII Kongresu FIG Honorowe Członkostwo tej organizacji zostało przyznane profesorowi Kazimierzowi Czarneckiemu. W imieniu zmarłego nagle 23 sierpnia profesora, w uroczystości wzięły udział żona i córka profesora.

Źródło: FIG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS