Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-24| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Zmarł profesor Kazimierz Czarnecki


23 sierpnia w wieku 67 lat zmarł nagle w Warszawie prof. dr hab. inż. Kazimierz Adolf Czarnecki. Nieprzerwanie od 1998 r. był prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich, wcześniej przewodniczącym tej organizacji w kadencjach 1983-86 oraz 1986-89. Od ubiegłego roku pełnił funkcję dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1965), doktor nauk technicznych (1974), doktor habilitowany (1980), profesor (1991). W latach 1978-81 i 1985-93 pełnił funkcję prodziekana WGiK PW, a w latach 2002-2005 - dyrektora Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej. Wykładał geodezję wyższą i satelitarną. Od 1983 r. był członkiem Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, a od 2003 - członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. W latach 1990-91 przewodniczył Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej. W latach 1985-87 był wiceprezydentem, a następnie prezydentem (1988-91) Komisji 2 FIG Professional Education and Literature (Kształcenie Zawodowe i Literatura). Był przewodniczącym Grupy Roboczej University Education Standars (Standardy Kształcenia Uniwersyteckiego) w ramach sekcji C „Geodezja” Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (CEI). Brał udział w pracach podkomisji Międzynarodowej Asocjacji Geodezji. Jego biogram został włączony do 12. edycji wydawanego w USA Marquis „Who's who in the world”.

Oprac. AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS