wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-24| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Zmarł profesor Kazimierz Czarnecki


23 sierpnia w wieku 67 lat zmarł nagle w Warszawie prof. dr hab. inż. Kazimierz Adolf Czarnecki. Nieprzerwanie od 1998 r. był prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich, wcześniej przewodniczącym tej organizacji w kadencjach 1983-86 oraz 1986-89. Od ubiegłego roku pełnił funkcję dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1965), doktor nauk technicznych (1974), doktor habilitowany (1980), profesor (1991). W latach 1978-81 i 1985-93 pełnił funkcję prodziekana WGiK PW, a w latach 2002-2005 - dyrektora Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej. Wykładał geodezję wyższą i satelitarną. Od 1983 r. był członkiem Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, a od 2003 - członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. W latach 1990-91 przewodniczył Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej. W latach 1985-87 był wiceprezydentem, a następnie prezydentem (1988-91) Komisji 2 FIG Professional Education and Literature (Kształcenie Zawodowe i Literatura). Był przewodniczącym Grupy Roboczej University Education Standars (Standardy Kształcenia Uniwersyteckiego) w ramach sekcji C „Geodezja” Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (CEI). Brał udział w pracach podkomisji Międzynarodowej Asocjacji Geodezji. Jego biogram został włączony do 12. edycji wydawanego w USA Marquis „Who's who in the world”.

Oprac. AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS