Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-13| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Edukacja, Instytucje, Kataster

Scalanie gruntów w ramach SPO - stan realizacji


Ukazał się najnowszy numer „SPOtkań Miesięcznych” wydawanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Cyklicznie informują one o stanie realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”.

W ramach tego programu realizowane jest m.in. działanie 2.2 „Scalanie gruntów”. Według informacji zawartych w najnowszych „SPOtkaniach”, aktualnych na 31 grudnia 2005 r., w stosunku do danych, którymi dysponowaliśmy przy okazji publikacji artykułu na temat scaleń w numerze GEODETY 1/2006 (aktualnych na 19 grudnia 2005 r.), znacząco wzrosła liczba podpisanych umów na scalanie gruntów (z 6 do 12), a także kwota, na które je podpisano (z 12,5 mln zł do 45,3 mln zł). Projekty, na które podpisano już umowy, będą realizowane w czterech województwach: dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim i śląskim.

Do końca grudnia ub.r. w całym kraju złożono 32 wnioski opiewające na łączną kwotę 102 089 500 zł, co stanowi ponad 124% limitu dostępnych środków finansowych, przeznaczonych na realizację tego działania.
W woj. kujawsko-pomorskim nie przeprowadzono jeszcze naboru wniosków w ramach tego działania, natomiast w pozostałych województwach nabór wniosków wciąż trwa. Do ostatniego dnia ub.r. wnioski o dofinansowanie realizacji projektów w ramach tego działania wpłynęły w ośmiu województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim, podkarpackim i śląskim. Wnioski, na które nie podpisano jeszcze umów, są w trakcie weryfikacji i oceny.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS