wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-13| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Edukacja, Instytucje, Kataster

Scalanie gruntów w ramach SPO - stan realizacji


Ukazał się najnowszy numer „SPOtkań Miesięcznych” wydawanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Cyklicznie informują one o stanie realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”.

W ramach tego programu realizowane jest m.in. działanie 2.2 „Scalanie gruntów”. Według informacji zawartych w najnowszych „SPOtkaniach”, aktualnych na 31 grudnia 2005 r., w stosunku do danych, którymi dysponowaliśmy przy okazji publikacji artykułu na temat scaleń w numerze GEODETY 1/2006 (aktualnych na 19 grudnia 2005 r.), znacząco wzrosła liczba podpisanych umów na scalanie gruntów (z 6 do 12), a także kwota, na które je podpisano (z 12,5 mln zł do 45,3 mln zł). Projekty, na które podpisano już umowy, będą realizowane w czterech województwach: dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim i śląskim.

Do końca grudnia ub.r. w całym kraju złożono 32 wnioski opiewające na łączną kwotę 102 089 500 zł, co stanowi ponad 124% limitu dostępnych środków finansowych, przeznaczonych na realizację tego działania.
W woj. kujawsko-pomorskim nie przeprowadzono jeszcze naboru wniosków w ramach tego działania, natomiast w pozostałych województwach nabór wniosków wciąż trwa. Do ostatniego dnia ub.r. wnioski o dofinansowanie realizacji projektów w ramach tego działania wpłynęły w ośmiu województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim, podkarpackim i śląskim. Wnioski, na które nie podpisano jeszcze umów, są w trakcie weryfikacji i oceny.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS