Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-10| GIS, Firma, Software

Znamy finalistów nagrody BeInspired

Firma Bentley Systems ogłosiła 59 finalistów dorocznego konkursu BeInspired na najlepsze wykorzystanie jej oprogramowania.


Znamy finalistów nagrody BeInspired
Wśród nominowanych w 20 kategoriach – podobnie jak rok temu – nie znalazł się żaden polski projekt. Nie zabrakło natomiast przedsięwzięć związanych z GIS-em czy geodezją. W kategoriach „Innowacja w administracji” nominowano projekty modernizacji katastru w meksykańskim mieście Metepec oraz modelowania 3D miasta Newcastle (Australia).
O nagrodę za „Innowację w wizualizacji” powalczy amerykańska firma i-TEN Associates za projekt wizualizacji chmury punktów. W kategorii „Innowacja w procesie produkcji” nominowano spółkę Qatar Petroleum za opracowanie technologii modelowania 3D bazującej na naziemnym skaningu laserowym. Wśród finalistów w kategorii „Innowacje w wodociągach” za wdrożenie własnego GIS-u znalazło się z kolei miejskie przedsiębiorstwo z tureckiego Izmiru.

Laureatów tegorocznego konkursu poznamy 9 listopada podczas odbywającej się w Amsterdamie konferencji „Be Inspired: Thought Leadership in Infrastructure”. W jej trakcie wręczone zostaną także nagrody specjalnego uznania. Otrzyma ją m.in. miasto Meksyk za program modernizacji miejskiego katastru.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS