wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-02| GIS, Imprezy

Bentley wyróżnia studenta AGH

Student Akademii Górniczo-Hutniczej Dominik Drąg otrzymał honorowe wyróżnienie w konkursie Bentley Student Design Competition 2011 w kategorii „Innovation in Engineering Design” (Innowacyjne projekty inżynierskie) organizowanym przez firmę Bentley Systems.


Bentley wyróżnia studenta AGH
Tytuł jego projektu to „An attempt to define the 3D symbols mining maps with the concept of spatial presentation of the mining workings” (Próba zdefiniowania trójwymiarowych symboli map górniczych wraz z koncepcją przestrzennej prezentacji wyrobisk górniczych). Jego przedmiotem było opracowanie na podstawie cyfrowej, dwuwymiarowej mapy wyrobisk górniczych prototypowego modelu trójwymiarowej mapy górniczej, która stała się środowiskiem dla projektowania nowych trójwymiarowych symboli kartograficznych przestrzennej mapy wyrobisk górniczych. Mapa tego typu pozwala znacznie lepiej zaprezentować przestrzenny układ eksploatacji, wizualizować projekty eksploatacji, bilansować łączne długości i objętości wyrobisk górniczych.

Projekt był realizowany przez Dominika Drąga w ramach prac w Studenckim Kole Naukowym Grafiki Komputerowej i Geomatyki w Międzywydziałowym Laboratorium Grafiki Komputerowej.
Laureat jest studentem V roku kierunku geodezja i kartografia na specjalności geoinformacja i geodezja górnicza na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.Konkurs Bentley Student Design Competition organizowany jest co rok od 15 lat. Ogłaszany jest na stronie internetowej firmy Bentley, a prace nadsyłane są w formie elektronicznej. Członkami jury są osoby niezwiązane z firmą Bentley. W jego składzie zasiadły takie osoby, jak dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Hydrotechniki Uniwersytetu w Connecticut, profesor architektury z Uniwersytetu w Arkansas oraz główny inżynier użyteczności oddziału Volkswagena w USA.

Nagroda za I miejsce to 5 tys. dol. i piękna szklana rzeźba, natomiast uniwersytet otrzymuje 10 rocznych licencji MicroStation, co stanowi równowartość ok. 5000 zł. Wyróżnienie honorowe nie przynosi, niestety, żadnych nagród.
W tegorocznym konkursie zgłoszono wiele prac, z czego do konkursu zakwalifikowano 70. W każdej kategorii najpierw wybierano 3 najlepsze prace, z których w drugiej turze jury wybierało zwycięzcę, a pozostali finaliści otrzymywali honorowe wyróżnienia. Oficjalne wręczenie nagród zorganizowane zostanie 24 maja w Filadelfii podczas konferencji BE Inspired.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy sukces członków Koła Naukowego Grafiki Komputerowej i Geomatyki w tym konkursie. Podobne wyróżnienie otrzymał Jakub Grygierzec w 2007 roku a w 2008 roku dwóch naszych studentów – Dominik Galica i Maciej Włodarczyk – zajęło pierwsze miejsca w dwóch kategoriach. Tym bardziej cieszy to wyróżnienie, że po dwóch latach startów w tym konkursie, znów student Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska sięgnął po wyróżnienie.

Artur Krawczyk (opiekun SKNGK WGGiIŚ AGH)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS