Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Muzea Podkarpacia wirtualnie

Od 8 października w ramach projektu „Wirtualne Muzea Podkarpacia” można już zwiedzić w przeglądarce internetowej 7 podkarpackich muzeów oraz obejrzeć w dużym zbliżeniu ich najcenniejsze eksponaty.


Muzea Podkarpacia wirtualnie
W przedsięwzięciu o wartości 5,8 mln zł uczestniczą: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, krakowska firma Megatel oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Docelowo ma ono obejmować 26 muzeów z tego regionu. Na razie można w nim obejrzeć: Muzeum – Zamek w Łańcucie, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Podkarpackie w Krośnie i Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.
Wirtualizacja placówek odbywa się w nowo powstałym Laboratorium 3D Muzeum Okręgowego, gdzie za pomocą skanowania laserowego oraz technik fotograficznych digitalizowane jest dziedzictwo kulturowe. Efektem pracy są modele 3D, które wykorzystywane są do celów edukacyjnych, konserwatorskich i badań naukowych.

Portal WMP oferuje wirtualne spacery po muzeach w formie panoram sferycznych oraz oglądane z bliska i z dowolnej strony 140 eksponatów (część z nich nie jest dostępna dla zwiedzających „w realu”). Dodatkowo, niektóre z obiektów prezentowane są za pomocą edukacyjnych animacji. Wirtualne Muzeum wzbogacono ponadto o ścieżki dźwiękowe z archiwalnych nagrań etnograficznych z lat sześćdziesiątych.

Źródło: wp.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS