Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-09-09| Mapy, Imprezy

Kartografika podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

W ramach obchodów IX Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się pod hasłem „Kamienie milowe” różne instytucje w wielu miastach Polski organizują liczne imprezy pokazujące historię i zabytki poszczególnych regionów, także kartograficzne. Zgodnie z ideą EDD w Polsce mają one zwrócić uwagę na wkład Rzeczpospolitej na przestrzeni dziejów w rozwój Europy.


Kartografika podczas Europejskich Dni Dziedzictwa <br />
Zamek Łowicki w 1655 r., miedzioryt wg rys. E. Dahlberga
Zamek Łowicki w 1655 r., miedzioryt wg rys. E. Dahlberga

Muzeum w Łowiczu organizuje w najbliższą sobotę (10 września) sesję naukową, podczas której zaprezentowane zostaną m.in. historyczne plany tego miasta. Marek Wojtylak z Archiwum Państwowego m.st. Warszawy Oddział w Łowiczu zaprezentuje plany miasta z XVIII i XIX wieku, a Zdzisław Kryściak z PTTK opowie o Łowiczu w atlasie znamienitych miast świata „Civitates Orbis Terrarum”. W programie przewidziano też warsztaty archeologiczno-historyczne dla dzieci i młodzieży oraz koncert fortepianowy. Szczegóły

Archiwum Państwowe w Białymstoku przez cały wrzesień (od poniedziałku do piątku) zaprasza na wystawę „Białystok oczami kartografa". Jest to zbiór dawnych map i planów Białegostoku, za których pośrednictwem możemy obserwować, jak rozwijało się miasto na przestrzeni dziejów. Katalog tej wystawy udostępnia w internecie Podlaska Biblioteka Cyfrowa.

Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie w ramach imprezy pod hasłem „Europa bez granic w oczach kartografów i artystów” 11 września o godz. 13:00 zaprasza na wykład dr. Franciszka Pawła Faluszczaka z Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Kartografia Galicji jako źródło historyczne i najlepszy dokument do poznania zalesienia, hydrologii i ówczesnych systemów drożnych”, ilustrowany mapami „Karte des Koenigreiches Galizien und Lodomerien 1779-1782” autorstwa Friedricha von Miega, udostępnionymi przez Kriegsarchiv w Wiedniu. Natomiast 17 września w godz. 9-15 będzie można obejrzeć prezentację multimedialną 3D dawnego Rzeszowa wykonaną na podstawie Planu Wiedemanna z 1762 roku.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama