wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-07| Geodezja, Sprzęt, Software, Imprezy

Cyfrowy mętlik

527 stoisk na powierzchni 2,8 ha, a na nich najnowszy sprzęt i oprogramowanie geodezyjne z całego świata. W październikowym numerze GEODETY można przeczytać obszerną relację naszego wysłannika na Międzynarodowe targi Intergeo (Norymberga, 27-29 września).


Cyfrowy mętlik <br />
fot. JK
fot. JK

Odbiornik Ashtech ProMark 800 z możliwością wykonywania pomiarów bez dostępu do satelitów GPS, antena do stacji referencyjnych Topcon PN-A5 (na okładce najnowszego numeru), tachimetr Sokkia NET-AX mierzący odległości z dokładnością nawet do 0,1 mm, skaner fazowy S9 Stoneksa o dokładności pomiaru poniżej milimetra i prędkości skanowania ponad 1 mln pkt/s – to tylko niektóre z innowacji opisanych w artykule „Cyfrowy mętlik”. Interesujące rozwiązania można było znaleźć na stoiskach fotogrametrycznych, takie jak urządzenia do robienia cyfrowych zdjęć panoramicznych. Firma VisionMap zaprezentowała wersję Edge kamery lotniczej A3, która pozwala na zobrazowanie w ciągu godziny 10 tys. km kw. w rozdzielczości 30 cm. Z kolei nad głowami zwiedzających unosiły się niewielkie bezpilotowe maszyny latające (UAV).

Tegoroczne targi pobiły kolejny rekord w liczbie stoisk, choć zwiedzających przybyło mniej niż przed rokiem. Dużą innowacyjnością wykazały się niemieckie przedsiębiorstwa, a chińska myśl techniczna – w przeciwieństwie do ubiegłego roku – tym razem była w odwrocie. Na targach można było spotkać sporo Polaków, ale raczej w roli zwiedzających niż wystawców. Swoją ofertę prezentowały firmy: WPG, Taxus SI z Warszawy – producent bezpilotowego samolotu AVI-1, KPG Nederland (założona w tym roku przez KPG SA) wspólnie z CycloMedia Polska, polski oddział Scan 3D i warszawska spółka FotoFlight.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS