Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-28| GIS, Instytucje, Imprezy

Referaty z Targów GEA do pobrania

Na stronie internetowej udostępniono 25 referatów wygłoszonych w czasie konferencji towarzyszącej tegorocznym XVII Targom GEA (Katowice, 14-16 września).


Referaty z Targów GEA do pobrania

Wśród nich znajduje się prezentacja Jana Kondeja i Macieja Miernika z firmy Polkomtel nt. wykorzystania GIS-u w przewidywaniu i planowaniu propagacji radiowej zasięgu telefonii komórkowej. Jak podkreślali autorzy, coraz większa obecność modeli 3D miast znacznie ułatwia te zadania.

Warto także zwrócić uwagę na referat pt. „Portal Zarządzania Kryzysowego jako element oprogramowania interfejsowego wspomagającego sprawne zarządzanie miastem”(fot. obok) przedstawiony przez pracowników Wydziału Geodezji UM Bytom Wojciecha Jeszkę i Agatę Szeligę. Dzięki portalowi służby miejskie mają doskonałe narzędzie, by reagować na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu miasta i obywateli, przewidywać możliwe skutki klęsk żywiołowych i odpowiednio się do nich przygotowywać. Jest to tym istotniejsze, że w Bytomiu z powodu eksploatacji pokładów węgla szkody górnicze są na porządku dziennym.

Źródło: Lockus


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS